7 hlavných dôvodov, prečo si zvoliť hliníkové dvere

by spravca

Uvažujete o hliníkových dverách, prípadne aj oknách? Mnohí ľudia majú hliníkové dvere zafixované ako dvere, ktoré sú vhodné výlučne pre komerčné objekty. To však už dávno nie je pravda. Hliníkové dvere a okná sú čoraz populárnejšie a častejšie využívané aj v bežných domácnostiach, teda rodinných domoch. Nie ste si istí, či sú pre vás hliníkové vchodové dvere správnou voľbou? Prezradíme vám hlavné dôvody, prečo by ste si ich určite mali zvoliť.

  1. Sú mimoriadne odolné. Hliníkové dvere nepoškodí nepriazeň počasia, ani žiadne poveternostné vplyvy. Určite nezmenia farbu vplyvom slnečného žiarenia, nijako sa nedeformujú a sú dokonca aj žiaruvzdorné.
  2. Sú bezpečné. Ak je pre vás najdôležitejšia bezpečnosť, s hliníkovými dverami budete spokojní. Vchodové dvere z hliníka sa nedajú vypáčiť alebo vykopnúť. Nemusíte sa teda obávať ani zlodejov.
  3. Nevyžadujú si takmer žiadnu údržbu. Hľadáte vchodové dvere, o ktoré sa nemusíte prácne starať? Hliník je správnou voľbou. Takéto vchodové dvere nie je potrebné natierať, či špeciálne udržiavať. Jednoducho ich stačí z času na čas vyčistiť.
  4. Vydržia dlhé roky. Môžete si byť istí, že investícia do hliníkových dverí sa vám naozaj oplatí. Určite ich nebudete musieť po niekoľkých rokoch vymeniť. Sú veľmi kvalitné, pevné a bezpečné. Preto vám budú bezchybne slúžiť dlhé roky.
  5. Ponúkajú možnosť veľmi tenkých rámov. Túto výhodu oceníte najmä vtedy, ak si z hliníka chcete nechať vyrobiť balkónové dvere. Ak túžite po balkónových dverách, z ktorých budete mať nádherný výhľad bez toho, aby vám prekážali zbytočné rámy, určite voľte práve hliník. Je totiž mimoriadne stabilný a preto aj tenký rám postačí na veľkú sklenenú výplň. Môžete si tak užívať nádherné výhľady bez obmedzenia.
  6. Môžete si vybrať dvere podľa svojho gusta! Pri výbere hliníkových dverí si môžete zvoliť rôzne farby, či dekory. Sivá určite nie je jediná farba, v akej sa hliníkové dvere dajú vyrobiť.
  7. Majú skvelé izolačné vlastnosti. Samozrejme, ak túžite po dverách, ktoré vám ušetria peniaze aj na vykurovaní, siahnite po viackomorových hliníkových profiloch. Aj keď si za ne priplatíte, investícia sa vám vráti v podobe úspory na energiách.

A čo je nemenej dôležité, hliníkové dvere aj vynikajúco vyzerajú. Pôsobia veľmi moderne a minimalisticky. Aj preto sú v súčasnosti veľmi obľúbené.

 

You may also like