Ako sa starať o pokožku na jeseň?

Ako sa starať o pokožku na jeseň?

by spravca

Naše oblečenie nám pripomína cibuľu a energia asi odletela do teplých krajín. Čo si budeme hovoriť, žiadna sláva. Náš organizmus dostáva zabrať a s ním aj naša pleť. Ako sa o ňu starať?

Málo slnka, sychravé dni, vietor, náhle zmeny teplôt – je tu jeseň. Ráno sa budíme za tmy, domov chodíme za tmy. 

Nový kabát, nový krém…

O pokožku sa oplatí starať v každom ročnom období a za každého počasia. Koža si pamätá a bodka. Rozdiel je len v tom, že podľa ročného obdobia by sme si mali vymeniť aj prípravky starostlivosti o pleť a kožné problémy, ktoré so sebou prináša jesenné počasie.

V lete sú pre našu pleť vhodné prípravky s ľahšou konzistenciou, hydratačné spreje a hydratačné masky. Na jeseň sa pleti zavďačíme prípravkami s hutnejšou konzistenciou. Takéto prípravky oceníte aj pri jesennej turistike či zimných športoch.

Tie správne zložky…

Denné krémy na obdobie jesene a zimy by mali obsahovať vyšší podiel hydratačnej zložky. Ak je pokožka “smädná, je matná, suchá a pôsobí povädnuto. Často sa na jej obsahujú drsné miesta a prasklinky. Pokožka sa tak stáva náchylnejšou na vznik rôznych infekcií. Antioxidanty Vás zas ochránia pred voľnými radikálmi a navyše spomalia biologický proces starnutia. Počas slnečných dní použite krém s vitamínom A a ochranným faktorom. Vedeli ste, že sneh odráža až 80% slnečného žiarenia?

V noci dochádza k regenerácii pleti a to konkrétne v čase od desiatej do štvrtej ráno. Preto používajte krém, ktorý obsahuje vysoké množstvo regeneračných zložiek, aby poskytol vysušenej a skrehnutej pokožke, všetko čo potrebuje.

Tip na záver…

Ako nočný krém na zimné obdobie Vám odporúčame krém na jazvy a strie od dánskej spoločnosti Beauté Pacifique. Ide o univerzálny prípravok ktorý viete využiť na viac účelov.

Krém na jazvy a strie obsahuje squalane, ktorý dodá pleti potrebnú hydratáciu, a zároveň slúži ako distribútor aktívnych zložiek do najspodnejších vrstiev kože. Tri rôzne estery vitamínu A regenerujú poškodené kožné tkanivo. Môžete ho použiť na jazvy po akné, pooperačné jazvy, na strie, jazvy po kiahňach či po popáleninách. Výťažok z jadierok čilského hrozna a Palmitoyl Tripeptide-5 spoločne stimulujú tvorbu kolagénu a regenerujú štruktúru kolagénových a elastínových vlákien.

Vaša pleť sa Vám poďakuje!

You may also like