7 signálov, že potrebujete vymeniť mobil

7 signálov, že potrebujete vymeniť mobil

by spravca

S našimi mobilnými zariadeniami sa nelúčime radi, no v živote každého z nás nastane moment, keď skrátka telefónu musíme povedať zbohom. Ako nám mobil naznačuje, že potrebuje odísť do dôchodku?

Aj mobily starnú

Meníte zariadenie tak často ako paušály? Veľa ľudí má každý druhý rok nový telefón. Sú tu však aj takí, ktorých k zariadeniu spája citové puto, a tak prehliadajú fakt, že sa po rokoch znížila kvalita zvuku alebo rýchlosť reakcií mobilu (napr. problémy s dotykovou obrazovkou, nedostatok úložného priestoru), nehovoriac o tom, že čím staršie máme zariadenie, tým môžu byť väčšie problémy so zabezpečením (náhodné reštartovanie zariadenia a pod.). Ku kúpe nového telefónu sa tiež uchyľujeme, ak ho dobíjame častejšie, než ho držíme v ruke. Batéria v mobile starne rovnako ako zariadenie samo, a pokiaľ je v telefóne zabudovaná a nie je možné si vybrať z ponuky náhradných dielov, mobil bude nutné nahradiť novým.

Ďalším zo znakov, že potrebujete nový mobil, môže byť to, že vám ľudia na druhej strane linky nerozumejú. Nie vždy je na vine signál. Príčinou bude pravdepodobne poškodený mikrofón zariadenia. Mobil však nemusíme potrebovať iba v prípade, že začal vypovedať službu. Staršie modely a operačné systémy niekedy nepodporujú moderné aplikácie, a to už je dôvod, prečo sa zamýšľať nad novým modelom. Rovnako nás môžu rozčuľovať nekvalitné fotografie. Čím novší model mobilu, tým kvalitnejší fotoaparát. V dnešnej dobe je nutné mať v telefóne kvalitný fotoaparát.

Nemeňte mobil, ale diely

Nie vždy je nutné hneď siahať po novom telefóne. Zástancovia ekologických myšlienok by o tom vedeli hovoriť svoje. Rok čo rok nový odpad? Zastavme to a venujme pozornosť riešeniam, ktoré sú prívetivejšie k životnému prostrediu. Nezahlcujme Zem ďalším odpadom. Ak ste spozorovali niektorý z varovných signálov vášho mobilu, niekedy naozaj stačí siahnuť len po náhradných dieloch na mobily. Občas nemusí byť zlý mobil, ale len konektor alebo jedno tlačidlo. Nemusí byť zlá batéria v mobile, ale len nabíjačka. Náhradné diely na mobily sa vyrábajú pre každý jeden typ zariadenia, sú plne kompatibilné s mobilom, samozrejme, len ak sú originálne alebo aspoň schválené výrobcom zariadenia. Predajca náhradných dielov má v ponuke aj štýlové doplnky k mobilom, ktoré sú navyše účelné – puzdrá a obaly chránia mobily pred znečistením a poškodením pri pádoch, Bluetooth slúchadlá vám umožnia počúvať obľúbenú hudbu na ulici, vo fitnescentre i v zamestnaní. Keď budete hľadať cestu, ako vylepšiť vaše staré zariadenie, určite neprehliadnite ponuku doplnkov k mobilom.

You may also like