Ako naplno využiť asistenčné služby vášho PZP?

by spravca

Viete, ako postupovať v prípade autonehody? To, že spôsobené škody kryje povinné zmluvné poistenie, je jasné. Čo však robiť, ak je vaše vozidlo ďalej nepojazdné, dokonca v zahraničí? No predsa zavolať asistenčné služby. Tie sa o všetko postarajú.

Kedy využiť  asistenčné služby?

Dnes už každá poisťovňa ponúka k povinnému zmluvnému poisteniu vášho vozidla asistenčné služby.  Ich účelom je pomôcť vám v prípade vzniku poistnej udalosti. Vo väčšine prípadov fungujú 24 hodín, 7 dní v týždni.  Veľa ľudí mnohokrát nevie, ako presne postupovať v prípade autonehody. Kde zohnať odťahovú službu, ako sa dostať domov  a podobne. S týmto všetkým vám operátori pomôžu. Namiesto paniky vytočte ich číslo, ktoré si v aute dobre uschovajte. Vybavia toho veľa za vás a podporia v každej situácii.

Čo zahŕňajú asistenčné služby?

Vo väčšine prípadov asistenčné služby zahŕňajú privolanie odťahovej či cestnej služby, opravu automobilu, niekedy i zabezpečenie nocľahu či pokračovanie vo vašej ceste poskytnutím náhradného automobilu. Poradia vám čo robiť a na koho sa obrátiť. Hovoriť s nimi môžete po slovensky i v prípade, že sa vám nehoda prihodila v zahraničí. Presný popis poskytovaných asistenčných služieb k vášmu PZP nájdete v poistnej zmluve. Majte jej číslo po ruke, aby pracovník okamžite vedel, že ste klientom poisťovne.

Ako vybrať PZP s najlepšími asistenčnými službami?

Mnoho majiteľov vozidiel sa rozhodne pre najlacnejšie PZP pre jeho vozidlo. Niekedy však stačí málo doplatiť a rozdiel v poskytovaných službách naozaj oceníte. Áno, vieme, behať z poisťovne do poisťovne je časovo náročné. Existujú však iné nástroje ako napríklad PZP kalkulačky. Tie vám po zadaní kritérií a parametrov vozidla vyhodia a porovnajú všetky dostupné ponuky na trhu. Vyberte preto takú s dostatočnými asistenčnými službami. I vďaka nim neostanete v prípade komplikácií „v štichu“.

Veríme, že v prípade nepríjemností na cestách budete okamžite reagovať a obrátite sa na asistenčné služby. Skontrolujte si však dopredu, na čo všetko máte nárok. Ak nie ste s poskytovanými službami spokojný, nájdite si výhodnejšiu poistku napríklad pomocou online porovnávačov PZP. Ak sa rozhodnete pre online poistenie PZP, okrem najvhodnejšieho výberu a rýchleho vybavenia môžete počítať aj s ďalšími bonusmi a výhodami, za uzatvorenie online.

 

You may also like