Ako vyzerá vlajková pneumatika od Hankook a čo z nej robí jednotku medzi osobnými dezénmi?

by spravca

V posledných rokoch sa o pneumatikách značky Hankook hovorí čoraz viac. Dosahujú vynikajúce výsledky v testoch pneumatík. A zoženiete ich za viac než prijateľné ceny. Pokiaľ značku ešte nepoznáte, určite sa s ňou zoznámte. Predstavíme vám tie najlepšie modely ktoré stoja za úvahu.

Kde sa vzala značka Hankook

Značka Hankook Tire nie je na trhu žiadnym nováčikom. Bola založená v roku 1941 v juhokórejskom Soule a radí sa do prvej desiatky najväčších výrobcov pneumatík na svete. O kvalite značky svedčí tiež spolupráca s veľkými automobilkami, ktoré obúvajú svoje vozidlá v prvovýrobe pneumatikami Hankook. Do sveta s nimi vychádzajú napríklad vozidlá značky Audi, BMW, Porsche alebo aj Mercedes-Benz.

Prudký vzostup

Značka Hankook u nás ešte nie je tak známa ako napríklad Continental a GoodYear, no to sa pomaly mení. Honkoo vďaka spojeniu s Michelinom, vlastnému intenzívnemu výskumu a praktickým poznatkom z motošportu ženie vývoj pneumatík bleskovo vpred. Hankook v posledných dvoch rokoch priniesol na trh zaujímavé novinky, ktoré ho posúvajú v testoch pneumatík na popredné priečky.

Najlepšie modely pneumatík Hankook

Na rebríčkoch popularity sa na popredných priečkach dlhodobo drží pneumatika Hankook Ventus Prime3 K125, ekologicky zameraná pneumatika Hankook K425 Kinergy Eco a zo zimných modelov je najobľúbenejšia pneumatika Hankook Winter i*cept RS2 W452.

Hankook Ventus Prime3 K125

Vlajková loď značky je bezpochyby model letných pneumatík Hankook Ventus Prime3 K125, ktorý sa zameriava predovšetkým na ekonomicky zmýšlajúcich vodičov. Dosahuje vynikajúci pomer ceny a výkonu. Ventus Prime3 vás podrží rovnako dobre na rozpálenej vozovke aj na mokrej ceste. Dezén je vytvorený tak, aby minimalizoval nebezpečenstvo vzniku aquaplaningu. A je nutné dodať, že sa to výrobcovi podarilo na výbornú.

Ekologické pneu Hankook Kinergy eco2 K435

Kinergy Eco2 K435 je letná pneumatika, ktorá sa pýši predovšetkým vysokým kilometrovým nájazdom a tiež nízkym valivým odporom. Vďaka týmto vlastnostiam vám ušetrí peniaze hneď dvakrát. Obutie dlhšie vydrží a zároveň zníži náklady na pohonné hmoty. Poteší vás aj vynikajúci odvod vody z behúňa a skvelá odozva na suchom povrchu.

Horúca novinka Hankook Winter i*cept X RW10

Zaujímavou novinkou pre majiteľov SUV sú zimné pneumatiky  Hankook Winter i*cept X RW10. Obutie vás poteší tichou jazdou. Jej hlukový limit je len 72 dB. Pneumatika dosahuje tiež dobré vlastnosti na mokre a podobne ako u predchádzajúceho modelu si aj tu dal Hankook záležať na znížení nákladov za palivo.

Pokiaľ vás čaká výber novej sady pneumatík, sledujte testy pneumatík. Je to najspoľahlivejší zdroj informácií a cesta, ako si vybrať to pravé obutie. Hankook dosahuje v posledných dvoch rokoch vynikaúcich výsledkov, takže sa s ním v nezávislých testoch určite stretnete.

You may also like