Bezpečnosť na cestách počas zimného obdobia

by spravca

Zimné obdobie je charakteristické veľkými mrazmi a výdatným snežením. Tohtoročná zima sa zatiaľ vydarila, avšak o šikovnosti a rýchlosti cestárov môžeme len polemizovať. Ak pravidelne jazdíte do práce na svojom aute, dobre viete, že v tomto období musíte dávať ešte väčší pozor, ako doteraz. Sem-tam ešte môžete postretnúť vodičov, ktorí neriešia výmenu letných pneumatík za kvalitné zimné pneumatiky. Riskujú tak nielen svoje životy, ale aj životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Opatrnosti nikdy nie je dosť

Zvýšte preto opatrnosť na cestách a keď zbadáte vodičov, ktorí napriek tomu, že na cestách je súvislá vrstva snehu a ľadu a aj tak predbiehajú, vyhnite sa im. Pustite ich dopredu. Neriskujte svoju bezpečnosť a bezpečnosť tých, ktorí cestujú s vami. Výmena pneumatík patrí k povinnostiam každého vodiča či už pred zimou, alebo po zime. Dávajte si preto pozor aj pri výbere značky pneumatík.

Konkrétne na Slovensku patria k najobľúbenejším práve pneumatiky Michelin. Určite si hneď vybavíte toho bieleho panáčika, ktorého sme mali možnosť stretávať na bilboardoch a v reklamách v televízii. Ak vám nesedia pneumatiky Michelin, ešte si môžete vyberať tieto značky – Continental, Dunlop alebo Matador.

Vodičský preukaz a jazdenie cez zimu

Viacerí inštruktori odporúčajú spraviť si vodičský preukaz práve cez zimné obdobie. Dostanete sa do prostredia, v ktorom sa najlepšie naučíte jazdiť a vyskúšate si aj ťažšie podmienky, na ktoré budete pripravení, keď už budete vlastniť vodičský preukaz. Dodržiavajte ale všetky pravidlá cestnej premávky. Vyhnete sa tak vysokým pokutám.

Nezabúdajte, bezpečnosť na cestách je dôležitá.

You may also like