Jedlá a nápoje, ktorým sa radšej vyhnite

by spravca

Každý by chcel mať zdravé a pekné zuby. To sa dá dosiahnuť viacerými spôsobmi. Avšak asi všeobecne prvý krok k tomu cieľu je správna zubná starostlivosť.

Pravidelná preventívna zubná prehliadkadentálna hygiena a každodenná starostlivosť sú základom v starostlivosti o zuby. Okrem toho je však hneď niekoľko potravín a nápojov, ktoré nepriaznivo pôsobia na vaše zuby, a tým vám vašu starostlivosť o zuby robia ťažšou.

Je mnoho výskumov, ktoré dokazujú to, že cukry prispievajú k rôznym problémom so zubami. Konkrétne ide o množstvo a frekvenciu konzumovaných cukrov, ktoré škodia vašim zubom.

Preto by mal byť príjem cukru a cukroviniek obmedzený. Je to z toho dôvodu, že cukor spolu s baktériami v ústach vytvárajú kyseliny, ktoré oslabujú a poškodzujú sklovinu. Zakaždým, keď sú zuby vystavené cukru, začína proces demineralizácie a môže trvať až hodinu, kým sa ústa vrátia do normálnych, nekyslých podmienok pH.

Preto sa vyhnite častému konzumovaniu limonád, cukríkov, sladkostí, čokoláde alebo rýchlemu občerstveniu.

Naopak konzumácia ovocia znižuje toto riziko a konzumácia rôznych potravín bohatých na živiny a vyhýbanie sa tým, ktoré obsahujú cukry a škroby, je dôležitá pre udržanie zdravých zubov a ďasien.

You may also like