Viete si predstaviť budúcnosť bez zubného kazu?

by spravca

Dentálni odborníci z celého sveta áno. Z tohto dôvodu založili Alianciu za budúcnosť bez zubného kazu. Sú o tom tak presvedčení, že si určili naozaj odvážny cieľ. A to, že v roku 2026 bude každé jedno narodené dieťa bez zubného kazu.

Čo je príčinou vzniku zubného kazu?

 V dnešnej dobe má veľké množstvo ľudí problémy s nevyliečiteľným zubným kazom. V roku 2010 malo tento problém až 2,4 MILIARDY ľudí, čo predstavuje každého tretieho človeka na svete. Príčiny sú rôzne. Nedostatok času u ľudí predstavuje veľký podiel na vzniku zubného kazu. Preto Vám odporúčame sa o svoje zuby starať pravidelným umývaním. Taktiež veľmi dôležitá je dentálna hygiena, o ktorej  sa môžete dočítať viac na stránke spoločnosti DENTAL CARE Dr. Rosa www.dentalcare-rosa.sk.

V prípade nedodržiavania starostlivosti o Vaše zuby nemusí prísť len k extrakcii zuba, ale aj k problémom s cukrovkou, chorobám srdca, či dokonca k predčasnému pôrodu a iným problémom v tehotenstve.  Ďalšou neodmysliteľnou príčinou vzniku zubných kazov je nekvalitná strava. Nepriaznivý vplyv na zuby nemajú však len cukríky a sladké vody, hovoríme aj o káve, víne a taktiež cigaretách. Tieto veci spôsobujú žltnutie Vašich zubov. Preto ak patríte medzi neodmysliteľných kávičkárov a vadí Vám sfarbenie Vašich zubov, riešením môže byť bielenie zubov.

V prípade, že Vaše zuby sa nedajú neinvazívne zachrániť, ale aj tak sa neviete vzdať túžby po žiarivom úsmeve nezúfajte. Zubné implantáty predstavujú výborne riešenie Vášho problému. Zubný implantát znamená náhradu chýbajúceho koreňa zuba. Takéto riešenie je trvalé a vyhnete sa snímateľným náhradám. Taktiež predstavuje komfortné riešenie, keďže netreba obrusovať susedné zuby a implantát môže plnohodnotne slúžiť ako opora pre protézu alebo ďalší mostík.   Viac o zubných implantátoch sa dočítate na stránke dentalcare-rosa.sk

You may also like