3 kroky k pleti bez akné

by spravca

Ľudia trpiaci akné určite potvrdia, že boj s ním je niekedy naozaj náročný. Mnohé rady     nefungujú a akné nie a nie zmiznúť. Ak ste na tom podobne a s akné tiež bojujete, no nič nepomáha, vyskúšajte tieto tri kroky k pleti bez akné.

Ako sa zbaviť akné?

Tak ako sa zbaviť akné? V prvom rade by ste sa mali pleti dostatočne venovať. Nestačí len odlíčiť sa. Problematická pleť si vyžaduje čosi navyše.

  1. Pleť si pravidelne čistite. Akné zapríčiňujú zanesené a upchaté póry. Preto ak máte problematickú pleť, musíte jej venovať každodennú pozornosť. Každý večer si pokožku umyte. Ideálne je mydlo, ktoré ju nedráždi. Následne pleť hydratujte rastlinným olejom, ktorý pokožku nezaťaží. Vyskúšať môžete arganový alebo ricínový olej, ktoré regulujú nadmernú tvorbu kožného mazu a akné.
  2. 2. Zbavte pleť mastnoty. Akné sa najskôr vytvorí na mastnej pokožke. Preto je nevyhnutné prebytočného mazu na pokožke sa zbaviť. Verili by ste, že na to sú mimoriadne účinné rastlinné oleje? Je to tak. Ak totiž už mastnú pleť nadmerne čistíte a vysušujete, pokožka môže reagovať presne tak, ako nechcete. A teda tvorbou ďalšieho prebytočného mazu. Takúto pleť teda musíte ošetrovať a čistiť jemne. Veľmi účinný je esenciálny čajovníkový (tea tree) olej, ktorý je treba nanášať priamo na postihnuté miesta. Pomôže tiež nimbový olej s antibakteriálnymi účinkami alebo jojobový olej, ktorý reguluje tvorbu mazu a neupcháva póry. Osvedčený je tiež kokosový olej na akné, ktorý čistí póry do hĺbky a ničí škodlivé baktérie a mikróby na pokožke. Tieto rastlinné oleje môžete pokojne používať namiesto klasických krémov.
  3. 3. Doprajte pokožke starostlivosť navyše. Práve problematická pleť starostlivosť navyše určite potrebuje! Veľmi účinná je maska na tvár proti akné. Ako inak, musí to byť maska, ktorá čistí do hĺbky zanesenú pleť. Zbaviť akné vás dokáže maska z bylinného prášku Tarika, ktorý nielenže odstráni akné, ale dokáže aj odstrániť vzniknuté jazvičky a nerovnosti na pleti.

Samozrejme, tieto tipy fungujú len v prípade, ak akné nezapríčinil nadmerný stres, hormonálna nerovnováha, zlá strava, či iné zdravotné problémy. V tom prípade je nutné riešiť podstatu problému.

You may also like