Nespútané krásy Karibiku: Rýchlo a lacno!

by spravca

Snívate o zážitkoch, na ktoré nikdy nezabudnete? Karibik a jeho krásy sú určite jedným z miest, ktoré každý pravý cestovateľ túži preskúmať! Horúce slnko páliace na tvár,  krištáľovo čisté more, panensky nedotknuté pláže, vysoké palmy vejúce sa v jemnom vánku. Karibské more je rozhodne jedno z najkrajších miest sveta!

Snívate i vy o tejto dovolenke? Nie vždy to musí byť len drahá „špás“. Ak ste ten správny cestovateľ, tak viete že uvidieť tie najkrajšie miesta sveta sa oplatí takmer za každú cenu. Ušetriť viete na letenke, na ubytovaní i na strave. Ukážeme vám ako!

Avšak najskôr si upresníme čo všetko na vstup do USA budete potrebovať.

Potrebné dokumenty na vycestovanie do USA

Dokumenty, ktoré budete potrebovať na vycestovanie do USA nie je tak veľa. Postačí vám biometrický pas a cestovné povolenie ESTA VISA. Keďže Slovenská republika je jednou z krajín, ktorá sa podieľa na bezvízovom programe VWP, tak vstup do USA je naozaj jednoduchý. Postačí vám vyplniť formulár „Žiadosť o ESTA VISA“ a do 72 hodín získavate svoje cestovné esta visa!

Ako vycestovať do USA za lacný peniaz?

Letenky

Cestu si vopred dôkladne naplánujte. Letenky môžete získať už od 222 eur ( takmer 450 obojsmerne)!!! Stačí ak si ceny porovnáte cez Kiwi.com a získate prehľad, v ktoré dátumy sú aké ceny za lety.

Kam letieť? Závisí to aj od vášho cestovného plánu. Ak túžite po plavbe na mori, určite si zarezervujte let do Miami na Floride. Miami je totižto najčastejšie miesto odkiaľ dovolenkové lode štartujú svoje plavby.

Pre tých náročnejších turistov odporúčame letieť napr. do Los Angeles, odkiaľ sa dá taktiež doplaviť až do Karibiku. Možností je teda viacero.

Na základe výhodných cien leteniek si určíte dĺžku pobytu, no odporúčame vám, ak ste raz už v USA, vycestujte tam minimálne na mesiac. USA vám má určite čo ponúknuť na objavovanie.

Ubytovanie

Ak vám nezáleží na type ubytovania a ide vám len o najlacnejšiu možnosť, tak si určite pozrite portál AirBnB. Tento portál ponúka ubytovanie aj na dlhšie pobyty, pričom cena nie je horibilná ako by ste mali napr. pri hoteloch. Cena sa tu pohybuje od 800 eur/mesačne, pričom ak si potrpíte na vlastnú izbu či luxusnejší apartmán cena sa môže vyšplhať aj na 4000 eur za mesiac. Taktiež si môžete prezrieť ponuky hostelov, ktoré vyjdu niečo od 1400 mesačne.

Plavby po Karibiku

Za týždenné plavby po Karibiku viete dať aj 1000 eur. Avšak ak budete hľadať zľavy, nájdete aj naozaj nízke ceny – napr. na Zamenej.sk. Krásy Karibiku bez plavby len tak ľahko neobjavíte a preto vrelo odporúčame!

Karibik, karibik, …

Niet nad krásny zážitok za rozumnú cenu. Dúfame, že vám naše odporúčania pomohli a vy si budete môcť dovoliť nielen snívať ale aj svoj sen užívať!

You may also like