5 chybných domnienok o šampónoch, balzamoch a maskách na vlasy

by spravca

Umývanie vlasov je zdanlivo veľmi jednoduchý proces, ktorý robíme každý deň, takže by nemal byť ťažký a ani si vyžadovať žiadne špeciálne vedomosti. Existuje však veľa malých, ale veľmi dôležitých vecí, o ktorých vie len málo ľudí. Niekedy vám nepomôžu ani tie najdrahšie vlasové výrobky a nedokážu vám zaručiť správnu starostlivosť o vlasy.

  1. Výber nesprávneho výrobku na vlasy.

Šampón musí byť zvolený podľa typu pokožky, typu vlasov a štruktúry vlasov. Ak máte mastnú pokožku hlavy, nekupujte šampóny, ktoré obsahujú agresívne látky. Vysušujú pokožku hlavy a zvyšujú tvorbu mazu. V takomto prípade liečivé a zvlhčujúce šampóny umývajú vlasy rýchlejšie a lepšie. Ak máte prefarbené vlasy a chcete zachovať čo najdlhšie ich novú farbu, vyberajte šampón pre farbené vlasy.

  1. Zameniteľná starostlivosť o vlasy.

Mnoho ľudí verí, že balzam na vlasy môže byť náhradou za vlasovú masku. Myslia si, že táto metóda pomôže matným a slabým vlasom zotaviť sa. V skutočnosti to nie je pravda. Hlavnou úlohou balzamu je pokrytie a starostlivosť o pokožku a hlavnou úlohou vlasovej masky je starostlivosť o vlasy. Použitie balzamu namiesto masky môže viesť k opačnému výsledku, aký by ste si želali.

  1. Máte veľmi veľké nádeje na šampóny.

Hlavnou úlohou šampónu je umývanie. Neslúži na zvlhčenie alebo podporu rastu vlasov, ale na ich umývanie. Jedinou výnimkou sú liečivé šampóny, ktoré však môžu byť predpísané iba lekárom. Veľmi dobrým príkladom je CHI šampón, ktorý vyživuje vlasy a chráni ich pred každou tepelnou úpravou. Vlasová kozmetika CHI je práve tou, ktorá ponúka veľa skvelých možností na udržanie zdravej a lesklej kondícii vlasov

  1. Nepoužívate tepelnú ochranu.

Ak pravidelne používate fény alebo žehličky na vlasy, nezabudnite na tepelnú ochranu. Dobrá tepelná ochrana udržuje vlasy v bezpečí a uľahčuje proces tvarovania účesu. K tomu vám pomôže aj CHI lak na vlasy, ktorý je vhodné použiť pred alebo po tepelnej úprave. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že krémová ochrana na vlasy je vhodná pri používaní žehličiek na vlasy a sprejová ochrana je vhodná, keď používate fén.

  1. Nesprávne použitie masky alebo balzamu.

Pred použitím masky alebo balzamu na vlasy by ste si mali vlasy úplne vysušiť. Ide o to, že voda je prekážkou medzi vlasmi a maskou. Samozrejme, že vlasy budú mäkké a lesklé, ale nedokážu absorbovať všetky živiny z masky alebo balzamu.

You may also like