Ako si vybrať správny držiak na monitor?

by spravca

Pracovný život v kancelárii alebo doma v pracovni sa dá vylepšiť alebo spríjemniť rôznymi spôsobmi. Dlhé sedenie pri počítači môže mať následky na vaše zdravie a pohodu. Preto treba myslieť na viacero vecí, ktoré môžete zmeniť, aby ste sa v práci za počítačom cítili komfortne.

Od pohodlného a ergonomického sedenia, cez kvalitný stôl a upravené pracovné prostredie až po taký detail, ako je držiak na monitor. Pri výbere toho správneho monitoru si treba odpovedať na základné otázky:

  • Kam chcete pripevniť váš monitor?
  • Je váš monitor kompatibilný s VESA normou?
  • Koľko váži váš monitor?

Na začiatku si treba uvedomiť a určiť, ako chcete pripevniť váš monitor. Či sa bude jednať o klasický držiak monitora, ktorý je položený na stole, či sa jedná o rameno, ktoré je upevnené na stene alebo o rameno upevnené o stôl.

Od tohto sa odvíjajú potom ďalšie dve otázky a odpovede na ne. Následne si môžete vybrať správny držiak, prípadne sa poradiť s predajcami a zistiť presné možnosti daného držiaka. To vám pomôže zariadiť si príjemné prostredie v kancelárii a doplniť tak kvalitný kancelársky nábytok. Nezabudnite na ergonomické stoličky a kvalitný stôl a dlhé hodiny v práci môžu byť príjemne stráveným časom.

You may also like