Aby bol sklad bezpečným miestom

by spravca

Vlastniť skladové priestory je výhodné, najmä vtedy, ak podnikáte vo veľkom. Nestačí len vlastniť priestor, ale je potrebné sa oň aj dostatočne starať. Nehovoríme o upratovacích čatách, ktoré majú každú chvíľu behať po sklade a udržiavať ho. Hovoríme o zabezpečení ochranných pracovných prostriedkov a prostriedkov, ktoré nevyhnutne potrebujete pre správne fungovanie skladových priestorov.

Regály do skladu

Aby bol sklad bezpečným miestom, budete potrebovať pripevniť regály do skladu tak, aby neohrozovali zdravie zamestnancov. Dobre zvážte umiestnenie regálov, nakoľko prekladať tovar, ktorý ste do regálov umiestnili, by bola zbytočná robota. Zohľadnite priestory, dispozičné riešenie a najmä financie na účte, nakoľko investícia do kvalitných skladových regálov vás výjde drahšie. Najbližšie roky ale nebudete potrebovať nič meniť a opravovať.

Vysokozdvižné vozíky

Jednoznačne nezabúdajte na to, aby ste zabezpečili vysokozdvižný vozík pre každého zamestnanca skladového priestoru, ktorý má na starosti manipuláciu s tovarom a výrobkami. Samozrejme, je len na vás, aký počet vozíkov kúpite. Myslite však na to, aby boli bezpečné, pretože zdravie zamestnanca je dôležitejšie ako peniaze na účte.

Pre tých, ktorí majú záujem ušetriť, ale zároveň myslieť na bezpečie, odporúčame preverené jazdené vozíky, ktoré prešli kompletnou kontrolou a boli opätovne zaradené do prevádzky. Výjdu vás lacnejšie a budete mať problém ich rozoznať od úplne nových vysokozdvižných vozíkov.

You may also like