Je čas na prezutie letných pneumatík za zimné!

by spravca

Ako už isto viete, zima je pomaly za dverami a najmä vodiči by mali myslieť na to najdôležitejšie – prezutie letných pneumatík za zimné. Možno si niektorí z vás povedia, že ešte to potrebné nie je, však sneh nenapadol. To je síce pravda, no nikdy nemôžeme s určitosťou predpovedať, či na ďalší deň nebude silná námraza, ba dokonca jemná vrstva snehu. Už na začiatok treba povedať, že zimné pneumatiky majú pri teplote 7° a menej, omnoho lepšie vlastnosti ako pneumatiky letné. Táto rovnica platí aj naopak, čiže ak sa teploty dlhodobo pohybujú nad hraničnou teplotou 7°, vhodnejšie sú letné pneumatiky. Momentálne je počasie vcelku príjemné, no treba dodať, že ráno je teplota nižšia ako spomínaných 7°, čiže už len z tohto dôvodu bude pre vaše bezpečie lepšie, ak predsa pneumatiky čo najskôr prezujete za zimné pneu.

Nenechávajte prezutie na poslednú chvíľu!

zimne-pneumatikyTaktiež majte na pamäti, že v prvý deň ako nasneží, bude väčšina pneuservisov zaneprázdnená, čiže si nejakú dobu počkáte. Aj z tohto dôvodu je lepšie riešiť prezutie ešte predtým, ako táto situácia nastane. Základom je výber spoľahlivého pneuservisu, kde vám odborníci nielen poradia s kúpou či vykonajú prezutie pneumatík, ale taktiež uskutočnia kontrolu vozidla či uskladnia vaše letné pneumatiky na bezpečnom mieste, čo by mnohí z vás určite ocenili.

Nakúpte zimné pneu výhodne

Pneuservis – Pneumatiky.sk, ktorý sídli v Bratislave, konkrétne v Ivanke pri Dunaji, poskytuje pre svojich klientov kompletné pneuservisné služby, mimosezónne uskladnenie pneumatík a diskov, opravy hliníkových diskov, 3D geometriu a mnoho ďalšieho! Na internetovej stránke máte dokonca možnosť vybrať si najlacnejšie pneumatiky, ktoré vás záujmu nielen vďaka atraktívnej cene, ale aj mimoriadne vysokej kvalite.

 

 

You may also like