Ako vybrať vhodné hračky a knihy pre montessori aktivity?

Ako vybrať vhodné hračky a knihy pre montessori aktivity?

by spravca

Pokrok a nové metódy vzdelávania detí sú vidieť aj v oblasti výroby hračiek. V súčasnosti sú veľmi populárne montessori hračky, ktoré v sebe spájajú dve výhody v jedinej hračke. Ide o hračky edukačné, prinášajúce deťom radosť a poznatky. Dieťa sa pri hraní a aktivitách nebadane učí. Vďaka tejto metóde vzdelávania pomocou hračiek si malé deti rýchlo osvoja nové poznatky i zručnosti. Po odrastení sú deti sebavedomé a samostatné. Aké knihy a montessori aktivity sú pre deti najvhodnejšie?

Najlepšie montessori hračky sú vyrobené z dreva

Pri výbere montessori hračiek dbajte na to, aby boli edukačné a zároveň odolné. Preto sú najlepšou voľbou hračky z dreva. Montessori hračky a knihy pre deti sú určené pre najmenšie deti približne od jedného roku až do predškolského veku. V tomto období si dieťa buduje pohybové i logické schopnosti, učí sa spoznávať hodnotu vecí. Drevené hračky sú pre deti v každom veku oveľa viac vzácnejšie ako plastové, nič nehovoriace hračky. Zároveň je drevo materiálom, ktorý poskytuje pri dotyku príjemné vnemy. Deti vnímajú aj vôňu. Drevené hračky krásne voňajú a pri hraní lepšie rozvíjajú motoriku detí.

Montessori hračky vyberajte podľa veku dieťaťa

V každom veku je nutné rozvíjať iné schopnosti detí. Preto edukačné hračky vyberajte vzhľadom na vek vašich ratolestí. Vždy sa snažte, aby bola hračky multifunkčná. Napríklad maličké deväťmesačné deti sa môžu hrať s farebnými kockami, z ktorých stavajú vežu. Neskôr sa tieto kocky dajú využiť na vkladanie do foriem. Podobne sú na tom drevené puzzle alebo knihy vo forme leporela. Veľmi populárne sú drevené knihy, do ktorých sa vkladajú postavičky, zvieratká alebo sa skladá ľudské telo. Montessori hračky pre deti v školskom veku sú vo forme spoločenských hier alebo zložitejších puzzle.

Montessori hračky pre dievčatká i chlapcov

Je zrejmé, že dievčatká si obľúbia iné hračky ako chlapci. Montessori hračky sa vyrábajú pre obe pohlavia s prihliadnutím na vek. Každé hračkárstvo predávajúce tieto hračky má v ponuke hračky rozvíjajúce fantáziu a vnímanie všetkých detí. Preto nájdete hračky pre malé slečny, ktoré im umožnia napodobniť mamičku, napríklad kuchynky alebo skladacie bábiky. Malí gentlemani dokážu spolu s oteckom opraviť čokoľvek vďaka drevenému náradiu. Nech už pre deti budete vyberať akékoľvek hračky alebo knihy, nikdy im nedávajte zbytočne veľa podnetov. Nekupujte kvantá hračiek, ale dajte si záležať pri výbere, aby ich bavili čo najdlhšie, aby vzdelávali a boli adekvátne k záujmom dieťaťa.

 

 

 

You may also like