Behajte správne. 4 tipy, ktoré vám uľahčia beh

Behajte správne. 4 tipy, ktoré vám uľahčia beh

by spravca

Chcete byť fit? Začnite svoje rána behom a doprajte si poriadnu dávku pohybu. Prinášame užitočné tipy, s ktorými si beh určite obľúbite.

Behanie patrí medzi mimoriadne obľúbenú činnosť, s ktorou sa dostanete do formy a zlepšite kondíciu. Majte na pamäti, že pohodlnosti nie je nikdy dosť a pri športovaní to platí dvojnásobne.

Nebehajte v nepohodlných teniskách, stavte na elastické a funkčné materiály športovej značky 4F.

Ružové dámske tenisky na behanie - 4F

Ružové dámske tenisky na behanie – 4F

Na čo sa sústrediť pri výbere tenisiek na behanie?

  1. Zvážte, či chcete odpružiť svoju nohu viac alebo menej.
  2. Tlmenie (hrúbka materiálu pod medzipodrážkou a pevnosť peny) a pokles päty sú dva hlavné faktory, ktoré by ste mali pri bežeckých topánkach zohľadniť.
  3. Pri výbere správnych bežeckých topánok zvážte aj tvar vašej nohy a možnosť potreby konkrétneho typu bežeckých topánok, ktoré budú pre vás optimálne. Niektorí bežci totiž majú tendenciu vytáčať nohy do vonkajšej alebo do vnútornej strany.
  4. Rozhodnite sa, aký povrch si zvolíte na beh. Vybrali ste si asfaltovú cestu, lesnú cestu alebo antukové ihrisko?  Rozhodnite sa, aký povrch si zvolíte na beh a tomu sa snažte prispôsobiť aj výber obuvi na behanie.

Životnosť bežeckých topánok je spravidla 4 – 5 mesiacov pri pravidelnom behaní. Skontrolovať ich opotrebovanie môžete aj sami, stačí ak sa zameriate na to, či sú podrážky zničené/popraskané alebo nie.

Červené pánske tenisky na behanie - 4F

Červené pánske tenisky na behanie – 4F

 

Obuv na behanie je dôležitá 

Aj ten najskúsenejší bežec vám povie, že v zlej bežeckej obuvi sa budete trápiť a zabudnete na všetky benefity, ktoré vám beh ponúka.

Dámska a pánska obuv na behanie 4F prináša jedinečné prevedenie a je vhodná nielen pre začiatočníkov, ale na svoje si prídu aj skúsenejší bežci. Zvršok tenisiek na behanie je vyrobený z ľahkých a moderných materiálov (mikrovlákno/priehľadná sieťovina/elastan).

Na vytvorenie podrážky je použitý proces dvojitého formovania, vďaka čomu je zabezpečená vysoká úroveň stability a tlmenia otrasov. Výhodou je pevný dezén, ktorý zabezpečí veľmi dobrú priľnavosť k zemi.

Či už trénujete len tak, pre potešenie alebo na maratón, faktom je, že potrebujete kvalitné dámske alebo pánske tenisky na behanie, ktoré vám poskytnú správny základ pre držanie celého tela.

Vyberte si svoje bežecké topánky ešte dnes a vychutnajte si šport so značkou 4F.

You may also like