Aloe vera nápoj - vitamínová bomba, ktorú sa oplatí konzumovať

Aloe vera nápoj – vitamínová bomba, ktorú sa oplatí konzumovať

by spravca

Vitamín A, B, B1, B2, B3, B6, B12, vitamín C a vitamín E. To všetko obsahuje kvalitný nápoj z aloe vera. Sú to vitamíny, minerály a mnoho ďalších látok, ktoré sú pre naše telo nepostrádateľné.

Tieto dôležité vitamíny sú zodpovedné za správny stav našej pokožky, znižovanie stresu, odstraňujú nespavosť, zvyšujú sústredenosť, odstraňujú bolesti hlavy, regulujú správne množstvo horčíka, regulujú spracovanie živín v tele, starajú sa o stav žlčníka a pečene, regulujú krvotvorbu, ale aj udržujú imunitný systém v dobrej kondícii.

Minerály v nápoji z aloe vera

Aloe vera nápoj obsahuje mnoho užitočných minerálov, bez ktorých sa telo nezaobíde. Neexistuje iný spôsob, ako sa k nim dostať než z potravy, pretože telo si ich samo nevyrobí. Medzi tie, ktorých aloe obsahuje veľa patrí napríklad vápnik. Ten je dôležitý pre všetky tvrdé tkanivá v tele – najmä kosti a zuby. Je tu ale napríklad aj chróm, ktorý pomáha pri zvýšenej hladine cholesterolu. Životne dôležitý je draslík, minerál, ktorý udržuje v poriadku obehový systém a srdce. Nezaobídete sa ani bez sodíka, ktorý zaisťuje udržanie správneho množstva tekutín vo vašom tele aj funkčnosť vašich buniek.

Čo ešte dokáže aloe vera?

Aloe obsahuje látky nazývané saponíny. Tie sú známe svojou schopnosťou prirodzene bojovať proti infekciám, ale aj plesniam a iným parazitom. Podobnú funkciu majú antachinony, ktoré navyše ešte dokážu stlmiť nepríjemnú bolesť. Výhodou je aj obsah mastných kyselín omega 3, 6 a 9, ktoré posilňujú predovšetkým vaše bunky a udržujú v bezchybnom stave váš obehový systém. Špeciálnou skupinou sú potom aminokyseliny. Aj týchto látok obsahuje aloe vera väčšie množstvo. Medzi tie najvýznamnejšie patrí napríklad prolín, látka, ktorá je nutná pre tvorbu chrupaviek a kolagénových tkanív. Arginín potom okrem zvyšovania imunity pomáha aj pri tvorbe nového tkaniva, a to vrátane prípadov, keď sa poraníte. Výborne pomáha napríklad na popáleniny. S tým pomáha tiež izoleucín, teda aminokyselina, ktorá napomáha rýchlejšiu regeneráciu vašich tkanív po zranení aj po bežnej námahe.

Pravidelné pitie aloe vera gélu je stáročiami preverená skúsenosť, ktorou určite nesiahnete vedľa.

 

 

 

 

You may also like