Ako sa pri práci cítiť bezpečne aj pohodlne

by spravca

Pri výbere pracovného oblečenia zohráva dôležitú úlohu predovšetkým bezpečnosť. Avšak nepodceňujte ani kvalitné a pohodlné oblečenie a obuv, ktoré zaručí, že pri výkone práce nebudete trpieť. Prinášame vám pár rád, ktoré určite stojí za to zvážiť.

Softshell kráľom na pracovisku i v prírode

Softshell materiál sa právom pýši vlastnosťami ako je ľahkosť, priedušnosť, nepremokavosť a odolnosť proti vetru. Stáva sa tak využiteľným kúskom oblečenia, do ktorého sa rozhodne oplatí investovať. So softshellovým oblečením moderného dizajnu a ergonomickým strihom budete na pracovisku maximálne chránený. Disponuje odolnosťou proti vetru i vode a zároveň tkanina umožňuje výbornú priedušnosť. A netýka sa to len bundy. Každý pracujúci v exteriéri by pri práci mal využiť aj nohavice či vestu.

Ochranná pracovná blúza

Pri výbere pracovnej blúzy by ste mali mať na pamäti nielen pohodlie, ale aj funkčnosť. Či má napríklad dostatok bočných vreciek na odloženie mobilu či ceruzky, ktoré potrebujete mať stále poruke. Výrobcovia pracovných odevov však dbajú na inovatívnosť. Moderná rada pracovného oblečenia Portwest TEXO je navrhnutá tak, aby poskytovala dokonalé pohodlie, praktickosť, pevnosť, dlhú životnosť a blokuje aj 98% UV žiarenia, ktoré dopadá na odev.

Buďte videný

Dôležitou povinnosťou každého, kto pracuje v blízkosti ciest, je nosiť reflexné odevy. Medzinárodná norma EN ISO 20471 špecifikuje požiadavky na vysokú viditeľnosť oblečenia, ktoré dokáže upozorniť na prítomnosti používateľa za denného svetla aj za osvetlenia reflektormi v tme. Dôležitým komponentom pri výbere musí byť aj komfort, funkčnosť vo všetkých poveternostných podmienkach, priedušnosť i vodotesnosť.

Vhodná obuv

Samozrejmosťou pri práci je kvalitná obuv. Prvým faktorom pri výbere je funkčnosť. Treba sa zamyslieť, kde všade obuv budete nosiť. Obuv môže byť vybavená nepremokavosťou, tvrdenou špicou aj protišmykovou podrážkou, ďalšími výhodami sú antitatickosť, olejuvzdornosť či odolnosť voči kontaktnému teplu.  Obuv by mala byť priedušná a netesná, aby mali vaše nohy maximálne pohodlie.

Termo oblečenie

Aj keď nám pomaly prichádza teplejšie obdobie, chlad by rozhodne netreba podceňovať, a to nielen v práci ale aj na voľnočasové aktivity. Pri termo oblečení dbajte na materiál zo 100% polyesteru, ktorý odvádza vlhkosť z tela, čo zabezpečí suché a príjemné nosenie. Preto pri výbere nepozerajte iba na cenu, ale predovšetkým na funkčnosť.

Kvalitné pracovné oblečenie a obuv je alfou a omegou pohodlnej a bezpečnej práce. S jej vhodným výberom vám radi pomôžu v spoločnosti REMPO, ktorá sa zaoberá ochrannými pracovnými prostriedkami. Vo svojom portfóliu má množstvo kvalitných odevov a obuvi od overených výrobcov za naozaj skvelé ceny.

 

 

You may also like