Astra ponúka naozaj zaujímavé technologické vychytávky

Astra ponúka naozaj zaujímavé technologické vychytávky

by spravca

Automobilka Opel sa pri novej Astre vybrala aj cestou technologických vylepšení: V tomto smere môže konkurovať každému, aj vozidlám vyšších cenových hladín.

Nemecká spoločnosť s mimoriadne bohatou motoristickou históriou určite netrpí na stereotypy. Už pri svojich posledných novinkách ako Opel Grandland či Opel Crossland ukázala, že jej nie je cudzia ani technologická stránka. Svoje progresívne myslenie však naplno predstavuje hlavne nový Opel Astra. Ten dnes ponúka množstvo inovatívnych vychytávok. Všetkému kraľuje technológia Intelli.

Začnime najnovšími pixelovými svetlami IntelliLux, ktorý dostal svetlomety Astry na úplne novú úroveň. Základom je zvýšenie počtu samostatne ovládateľných LED prvkov až na slušných 168, čím sa podstatne zlepšila viditeľnosť. Nie len vás potešia neoslňujúce diaľkové svetlá, ktorými už viac nebudete oslepovať protiidúce vozidla. Bezpečnosť jazdy a dokonalý prehľad o stave vozidla a iných dôležitých informáciách vám poskytne futuristicky pôsobiaci projekčný displej Intelli-Hud. Ten vás prenesie do budúcnosti vďaka premietaniu spomenutých údajov priamo do zorného poľa vodiča n čelné sklo.

Skvelým technologickým doplnkom je systém Intelli-drive 1,0 spájajúci schopnosti trojice najprogresívnejších technológií tohto nového modelu. Prináša zlepšenú kontrolu a ovládanie nad vozidlom počas jazdy na všetkých povrchoch. Disponuje asistentom na reguláciu polohy v jazdnom pruhu, ktorý vozidlo stabilnejšie udržiava medzi čiarami a dokáže aj správne skorigovať riadenie. Predísť nehodám pomáha systém upozornenia n premávku za vozidlom či na približujúce sa objekty. Zabudnúť netreba ani na systém Intelli-Vision s jeho štyrmi kamerami umiestnenými po obvode vozidla. Ten sa aktivuje automaticky po zaradení spätného chodu alebo na požiadanie a šoférovi poskytne obrazovú kontrolu nad okolím vozidla. Okrem iného ide aj o skvelého pomocníka pri parkovaní.

You may also like