Pár dobrých nápadov, ktorými vylepšíte váš plot

Pár dobrých nápadov, ktorými vylepšíte váš plot

by spravca

Bez dobrého oplotenia sa nezaobíde žiaden pozemok, ktorý si chcete aspoň trochu chrániť. je dobré na to myslieť hneď pri jeho inštalácií, ale nikdy nie je neskoro na pár vylepšení.

Oplotenie vášho domu či záhrady je záležitosť, ktorá si zaslúži veľkú pozornosť. Okrem toho, že spĺňa ochrannú funkciu, je tiež vítacou bránou každej vašej návštevy. Preto záleží nielen na tom aké plotové pletivo použijete, ale aj na niekoľkých ďalších detailoch. Prinášame vám pár tipov, vďaka ktorým môžete svoje oplotenie pozemku vylepšiť.

Pár tipov na vylepšenie vášho plotu:

1.   Príchytky: ako a tiež prečo je dobré ich použiť

Použitie príchytiek na pletivo je ten najlepší spôsob akým môžeme prichytiť šponovací drôt k stĺpikom. Má to svoje tri hlavné dôvody. Sú nimi predĺženie životnosti stĺpika, prevencia pevnosti oplotenia a tiež zachovanie jeho odolnosti voči korózií. Totiž v prípade, ak by sme nepoužili príchytky, máme dve nasledujúce možnosti a každá z nich má svoj negatívny “vedľajší účinok”.

Prvá z nich je vyvŕtať do stĺpiku dieru, cez ktorú šponovací drôt prevlečieme a tým ho upevníme. Táto varianta má však veľkú nevýhodu v tom, že vďaka dierke sa bude do vnútra stĺpika dostávať vlhkosť, čím sa zníži jeho životnosť. Druhá z nich je zafixovať šponovací drôt viazacím drôtom, čo zase negatívne vplýva na pevnosť oplotenia.

Zároveň výhoda samornej príchytky spočíva v tom, že nám umožňuje viesť šponovací drôt mimo stĺpik a tým zachováva odolnosť stĺpika voči korózii.

2.   Použitie tieniacej siete

Použitie tieniacej siete má svoje veľké výhody. Okrem prirodzeného zatienenia pozemku, chráni naše súkromie od pohľadov zvonku a to všetko jednoducho, rýchlo a za pomerne nízke finančné náklady.

Navyše zabraňuje tomu, aby na náš pozemok vnikali semená burín z prípadného neudržiavaného okolia, čím nám jednoduchým spôsobom uľahčuje starostlivosť o náš trávnik.

 

 

You may also like