Čo piť na zahriatie počas zimy

by spravca

Len málokto pije celoročne ten istý alkohol. Je to spôsobené predovšetkým tým,  že vonku sa menia ročné obdobia a s tým aj súvisiace teploty. V letnom období, kedy sa teploty pohybujú aj cez 30 °C volíme veľakrát osviežujúce miešané nápoje. Môže to byť Mojito, Cuba Libre či Pina Colada.

Celoročne obľúbeným nápojom je pivo alebo víno. Predovšetkým v zimnom období sa víno teší väčšej popularite, kedy si ho zvykneme variť spolu s ostatnými koreninami. Ďalším obľúbeným zimným nápojom, ktorý je populárny aj na vianočných trhoch je punč. Tento typický zimný nápoj sa skladá, okrem ovocia, aj z vína či rumu.

Ak máte doma Zacapu alebo rum Diplomatico, ušetrite si tieto kvalitné rumy na iné príležitosti. Do punču stačí použiť aj obyčajný rum. Okrem punču či vareného vína sa počas zimy pije aj čaj s rumom. Tento nápoj dokáže tiež poriadne zohriať. Lyžiari na svahoch  si  zas zvyknú, na zahnanie zimy, dať klasického „frťana“. Ide o poldecák rôzneho tvrdého alkoholu. Možnosti, aký alkohol zvoliť počas zimy, je teda neúrekom.

You may also like