Dentálna hygiena je u detí dôležitá

by spravca

Ústna hygiena je viac než len dobrý úsmev. Deti, ktoré majú dobrú ústnu hygienu, budú vo všeobecnosti zdravšie a šťastnejšie ako deti, ktoré majú zubné problémy. Hoci mnohí rodičia veria, že ústna starostlivosť u menších detí má malú dôležitosť kvôli tomu, že detské zuby stratia. Opak je pravdou!. Existuje veľa dôvodov, prečo by starostlivosť o zuby mala byť najvyššou prioritou pre deti.

Dôležité návyky

Hoci primárne zuby malého dieťaťa budú nahradené trvalými zubami dospelých, rodičia by mali začať učiť deti o správnej zubnej hygiene v mladom veku. Dieťa, ktoré sa naučí starať sa o svoje zuby skoro v živote, bude s väčšou pravdepodobnosťou praktizovať dobré hygienické návyky aj neskôr počas života. Čo bude mať za následok menej zubných problémov a menej bielenia zubov.

Znižovanie bolesti

Zubný kaz alebo dutiny sú bežným zdravotným problémom pre mnohé deti. Tento kaz môže spôsobiť, že má dieťa bolesti. To môže dokonca zabrániť dieťaťu sústrediť sa do školy alebo užívať si každodenné aktivity. Avšak dôkladným čistením, umývaním a v neposlednej rade aj videním zubára v pravidelných intervaloch bude dieťa schopné odstrániť alebo znížiť zubný kaz a zabrániť mnohým zdrojom zubnej bolesti. Ak sa zuby dostanú do kritického bodu, je potrebné si nechať urobiť zubné implantáty.

Prevencia chorôb

Okrem zabránenia zubného kazu pomôže vhodná zubná starostlivosť chrániť dieťa pred ochorením. Zubný kaz a iné problémy ústnej hygieny môžu vystaviť telo dieťaťa širokému okruhu choroboplodných zárodkov. Hoci telo má obranu pri prehltnutých alebo inhalovaných choroboplodných zárodkoch, baktérie, ktoré vstupujú do úst, môžu prechádzať priamo do krvného obehu prostredníctvom vredov v ústach. Cvičením správnej ústnej hygieny, bude mať dieťa zdravší chrup, ktorý môže pomôcť zabrániť vniknutiu mikroorganizmov do tela.

You may also like