Z čoho sa skladá zubný implantát

by spravca

Zubný implantát slúži ako náhrada jedného alebo viacerých koreňov zubov. Ide v podstate o skrutku, ktorá je vložená do kostí, do ktorých sa pevne vrastie. Korunky zubných protéz (korunky , mostíky implantátov) sa potom naskrutkujú na zubné implantáty (keramické zuby ale aj kovokeramické korunky, mostíky). Pri zubných implantátoch je možné nahradiť jeden zub, viac zubov alebo dokonca celý zubný oblúk. To poskytuje výrazne vyšší komfort pre bezzubých pacientov, ktorí by inak boli odsúdený na nosenie odnímateľných zubných protéz.

Zubné implantáty majú niekoľko výhodných vlastností. Tým že ho nie je vidieť, nemusíte sa báť o estetické hľadisko. Nahrádzajú aj funkčnú stránku zuba ako vlastný zub. Podmienkou pre vloženie zubného implantátu je dostatočná výška, šírka a hustota kostného tkaniva. Tieto informácie získa implantológ aj na základe CT vyšetrenia. Pri nedostatku kostného tkaniva existuje niekoľko možností augmentácie – rozšírenie kostí. Vlastná kosť pacienta alebo syntetická kosť môže byť použitá na liečbu. Implantáty sa vkladajú do kosti v lokálnej anestézii, čo zaisťuje bezbolestnosť tohto postupu. Následne je potrebná liečebná fáza počas 2 až 3 mesiacov, aby implantát mohol byť zaťažený vhodnou náhradou zubov. Počas tejto doby sa na mieste implantácie uskutoční dočasná náhrada zubov. To znamená, že neostanete jediný deň bez zubu.

Z čo je zubný implantát vyrobený? Súčasné zubné implantáty sú vyrobené z titánu alebo keramických zliatin. Ich povrch je prispôsobený tak, aby poskytoval to najtvrdšie ukotvenie implantátu v kosti a dostatočnú biomechanickú stabilitu. Existuje niekoľko typov povrchovej úpravy implantátu. Jedná sa o zdrsnenie povrchov implantátov mechanickými a chemickými spôsobmi alebo o ich kombináciu alebo o aplikáciu špeciálnej vrstvy hydroxyapatitu. Objednajte si svoje nové keramické zuby upevnené na implantátoch ešte dnes!

 

You may also like