Detská fľaša a správny pitný režim dieťaťa

by spravca

Tie najmenšie detičky sú zväčša výlučne dojčené, a tak mamičky neriešia, akú fľašku či aké tekutiny dieťatku ponúknuť. Až neskôr prichádza dilema, koľko, čoho a z akej fľašky by malo dieťa počas dňa vlastne vypiť? Ako to teda je, akú tekutinu a z čoho ponúknuť vášmu batoľaťu?

Tekutiny a fľaše vhodné pre malé dieťa

Dojčatá sú v prevažnej miere dojčené, mnohé teda do istej doby vôbec nepoznajú nič iné, iba materské mlieko. Až v neskoršom období, zväčša v čase zavádzania prvých príkrmov, prichádza čas na prvý detský čaj či mlieko z fľaše. Je to nová etapa ako pre mamu, tak pre dieťa, nakoľko sa prvýkrát stretáva s niečím iným, než maminým prsníkom a jej mliečkom.

Otázka preto znie: Aké tekutiny dieťatko vzhľadom na jeho vek potrebuje denne vypiť a ako ho naučiť na pitie z fliaš pre deti?

Materské mlieko, voda, čaj a fľaša pre deti

Keďže materské mlieko obsahuje 87 % vody, dojčené bábätko, ktoré pije niekoľkokrát za deň, iné tekutiny ani nepotrebuje. Výnimkou sú horúce letné dni, počas ktorých namiesto obľúbenej detskej čiapočky od maybe4baby siahnite radšej po sterilizovanej vode či čaji pre A taktiež počas horúčky sa odporúča ponúknuť dieťaťu aj niečo iné na pitie.

Nedojčené deti a dojčené deti staršie ako 6 mesiacov už zväčša pijú niekoľkokrát denne okrem mlieka aj iný nápoj na uhasenie smädu. Najideálnejším nápojom je pravdaže čistá voda, taktiež nesladené detské čaje, ako aj riedené ovocné alebo zeleninové šťavy.

Každé dieťa je ale individualita, aj čo sa množstva vypitých nápojov týka, je teda v prvom rade na jeho rodičoch, aby dobre odsledovali, či pije dostatočne a správne, nech bábo nie je dehydrované.

Rovnako tak, ako množstvo a kvalita tekutín ponúknutých dieťaťu je však dôležitá aj voľba správnej a kvalitnej detskej fľaše, ktorej výber neradno podceniť. Úlohu zohráva vhodná veľkosť cumľa, nezávadný plast, čo garantuje spoľahlivý výrobca detských fliaš, no taktiež praktickosť fľaše, aby sa nám pohodlne zmestila aj do tašky ku kočíku a dieťatku „akurát sadla“ do rúčky.

You may also like