4 tipy, ako ochrániť kolesá a pneumatiky pred krádežou

by spravca

Takmer každý Slovák má k autám kladný vzťah, nie každý je ale ochotný za ne aj zaplatiť. Každoročne na Slovensku zlodeji ukradnú tisícky motorových vozidiel, vecí v nich uschovaných alebo ich súčastí – ako sú napríklad pneu alebo kolesá. Prečítajte si 4 spôsoby, ako zabrániť krádeži pneumatík a ako chrániť kolesá.

# 1 Zamknite auto do garáže

Ku krádeži môže dojsť prakticky kedykoľvek, ale zlodeji si zvyčajne radi dávajú na čas. Kolesá vám ukradnú skôr z auta zaparkovaného pred domom než behom nákupu v supermarkete.

Nech už bývate v meste alebo na dedine, kedykoľvek to bude možné, parkujte auto v garáži. Je to jeden z prvých krokov, ako odradiť prípadných zlodejov. Nie každý má ale garáž k dispozícii, preto prechádzame k bodu č. 2.

# 2 Obstarajte si na koleso špeciálne skrutky

Frustrácia dokáže znepríjemniť každú prácu, aj tú špinavú. A isto budete súhlasiť, že zlodeji si poriadnu dávku frustrácie zaslúžia. Toho najlepšie dosiahnete, keď si obstaráte špeciálne skrutky na kolesá, ktoré bez správneho kľúča neodmontujete. Ak si so sebou zlodeji práve neprivlečú kufor plný náradia, môžete pokojne spať s vedomím, že vaše kolesá sú aj so značkovými pneumatikami Continental v bezpečí.

Ukradnuté kolesá sú veľkou nepríjemnosťou nielen z finančného, ale aj z praktického hľadiska.

# 3 Umiestnite si na auto alarm

Dávanie kolies dolu je náročná operácia, často se neobíde bez nechcených nárazov do kapoty auta, a to môže zapnúť alarm. Zlodeji navyše tento proces zvyčajne praktikujú v poľných podmienkach, čo riziko spustenia alarmu ešte zvyšuje. Alarm sám o sebe samozrejme zlodejom v krádeži nezabráni, môže im ale zatrhnúť dokončenie práce.

Navyše väčšinou bývajú poplašné zariadenia na auto dodávané s nálepkou na sklo, ktorá upozorňuje, že dané auto disponuje alarmom. Potencionálny zlodej, ktorý uvidí túto výstrahu, si svoj zámer iste dvakrát rozmyslí.

https://defense.gov

Ku množstvu krádeží dojde za bieleho dňa.

# 4 Zvážte, kde parkujete

Bolo by pekné, keby bolo možné zaparkovať auto kdekoľvek a bez obáv, že vám ho (alebo jeho časť) niekto ukradne. Bohužial tomu tak nie je. Preto vždy dávajte pozor na to, v akej lokalite parkujete. A opatrní buďte dvojnásob, ak máte zbrusu nové značkové pneumatiky alebo nablýskané alu disky.

Namiesto parkovania na ulici si radšej priplaťte za garáž s ostrahou. Ak práve žiadna nie je nablízku alebo v nej už nie je miesto, dávajte prednosť parkovaniu na dobre osvetlených uliciach, na ktorých je aj v noci dostatočná prevádzka.

 

 

http://geograph.org.uk/

You may also like