Drevené hračky pomáhajú pri správnom vývine dieťaťa

Drevené hračky pomáhajú pri správnom vývine dieťaťa

by spravca

Po narodení bábätka sa celá rodina pripravuje na jeho príchod domov. Všetci kupujú oblečenie, doplnky a hračky, ktoré sú povinnou výbavou každého dieťatka. Rodičia si už predstavujú, ako sa bude ich dieťa hrať s hračkami a vyberať si ktorá je jeho obľúbená.

Nie je hračka ako hračka. I keď na svete existuje mnoho druhov hračiek v rôznych prevedeniach, farbách a odtieňoch, je veľmi dôležité vybrať tú, ktorá sa pripíše na zdravom vývine dieťaťa. Medzi také patria aj drevené hračky.

Mnohí si ich pamätajú z detstva, keď v ich izbičke žiaril drevený koník alebo drevené autíčko. Drevené hračky nachádzajú svoje uplatnenie aj dnes. Výrobcovia do nich vkladajú veľký kus jednoduchosti a minimalizmu. Na trhu nájdete veľké množstvo kvalitných hračiek z dreva, ktoré sa pripisujú aj na vývine dieťaťa.

Drevo je ekologický materiál

V prvom rade sú tieto hračky ekologické. Vyrábajú sa z obnoviteľných materiálov, takže nepoškodzujú životné prostredie. V prípade, že by sa hračky poškodili alebo zničili, sa nemusíte obávať nerozložiteľného materiálu. Všetky hračky z dreva sú recyklovateľné. Pri ich kúpe tak môžete byť spokojní, pretože ochránite životné prostredie.

Každej maminke iste záleží na maximálnej bezpečnosti dieťaťa. Z plastovej hračky sa môže kedykoľvek uvoľniť nejaká častica, ktorá by mohla dieťatku uškodiť. Drevené hračky sa považujú za najbezpečnejšie hračky pre deti. Okrem toho že sú odolné voči elektrickému šoku, sú bezpečné aj z hľadiska použitých povrchových náterov. Tie sú totiž maximálne bezpečné v situácií, kedy dieťa hračku olizuje alebo hryzie.

Drevené hračky sú príjemné na dotyk

Drevo je ako prírodný materiál veľmi príjemný a jemný na dotyk. Vďaka tomu je šetrní k detských rúčkam, ktoré prvými dotykmi spoznávajú okolitý svet. Tieto hračky sú taktiež osvedčené z hľadiska vývinu dieťaťa. Sú totiž vyrobené v jednoduchom dizajne a funkciami, ktoré sa pozitívne pripisujú na detskom vývine. Drevo totiž naplno rozvíja detskú fantáziu a kreativitu. Pri hre s drevenou hračkou musí dieťa napodobňovať zvuky samo, nerobí to za neho hračka. Preto sa hračky z dreva považujú za veľmi vnímavé hračky, ktoré stimulujú detské vnemy.

Obrovskou výhodou drevených hračiek je ich trvácnosť. Drevené hračky sa dedia z generácie na generáciu a sú vhodné pre deti od najmenšieho veku. Keď z nich vyrastú, môžu slúžiť ďalšiemu súrodencovi.

Môže vás zaujať: Ekologické hračky – ako ich spoznať?

You may also like