Hliníkové vchodové dvere. Ideálna voľba (aj) do paneláku!

by spravca

Ak uvažujete o tom, aké vchodové dvere sú do paneláku najvhodnejšie, zrejme sa rozhodujete len medzi dvomi materiálmi, a to plast alebo hliník. Je pravda, že plastové dvere sú lacnejšie, dostatočne kvalitné a majú pomerne dlhú životnosť. No sú skutočne tou najlepšou voľbou do bytových domov? Nie. V tomto prípade jednoznačne vedú hliníkové dvere. Prečo?

Vydržia aj poriadny nápor a častú manipuláciu

Určite uznáte, že v panelákoch a bytových domoch je frekvencia otvárania a zatvárania dverí omnoho vyššia, ako je to napríklad v rodinných domoch. Preto musia byť dvere do paneláku mimoriadne odolné a bez zmeny vlastností musia vydržať naozaj dlho. Práve toto dokážu hliníkové vchodové dvere.

Nevpustia dnu hocikoho

Ďalšou prioritou pri výbere vstupných dverí do panelákov je ich bezpečnosť. Pokaľ ide o pevnosť hliníkových profilov, sú v podstate neprekonateľné. Nezničia ich nárazy, údery, ani nešetrné zaobchádzanie. Samozrejme, pre zvýšenie bezpečnosti je vhodné použiť aj bezpečnostné kovania a zámky.

Majú skvelé mechanické vlastnosti

Dvere v panelákoch majú tendenciu po čase takpovediac „sadať“. To znamená, že nedoliehajú, nedajú sa dobre zavrieť, prípadne dostatočne netesnia. Hliníkové vchodové dvere, vďaka svojej pevnosti a stabilite, budú slúžiť bez problémov aj po rokoch.

Sú to dvere na celý život

Aby nebolo potrebné meniť vchodové dvere do paneláku každých 10-20 rokov, je treba prihliadať aj na životnosť jednotlivých typov dverí. Tu je voľba jasná. Hliníkové vchodové dvere majú najdlhšiu životnosť. Vydržia aj sto rokov!

Dobre vyzerajú

V dnešnej dobe, keď sa dôraz nekladie len na kvalitu, ale aj na estetické hľadisko, určite oceníte moderný, no zároveň nadčasový dizajn hliníkových dverí. A čo je veľkou výhodou, hliníkové okná a dvere sa dajú vyhotoviť v rôznych farbách. Nemusia byť len sivé. Ak teda chcete dvere prispôsobiť fasáde obytného domu, s hliníkom máte rôzne možnosti.

Z rovnakých dôvodov sa do paneláku hodia aj hliníkové okná, najmä ak hovoríme o oknách na chodbách, respektíve v spoločných priestoroch. Samozrejme, hliníkové okná a dvere sú použiteľné aj kdekoľvek inde. Čoraz obľúbenejšie sú v rodinných domoch, ale aj v rôznych obchodných či kancelárskych priestoroch.

 

You may also like