Koľko stoja zubné implantáty?

by spravca

Zubný implantát nahradí chýbajúci zub bez nutnosti zásahu do zvyšného chrupu. Implantáty môžu slúžiť na zhotovenie náhrady napevno alebo k pridržiavanie snímateľné náhrady.

Zubný implantát nahradí chýbajúci zub bez nutnosti zásahu do zvyšného chrupu. Implantáty môžu slúžiť na zhotovenie náhrady napevno alebo k pridržiavanie snímateľné náhrady. Odborne zavedené implantáty môžu fungovať aj niekoľko rokov. S návštevou stomatológa neotáľajte. Po strate zuba dochádza postupne k úbytku kosti a v niektorých prípadoch je potrebné pred implantáciou najprv chýbajúce kosť doplniť.

Ako fungujú zubné implantáty?

Zubné implantáty fungujú ako umelé zubné korene, ktoré môžu niesť pevné protetické práce – korunky alebo mostíky. Vďaka nim sa tak zhotovia náhrady, ktoré nahrádzajú zuby ako také v rozsahu od jedného zuba až po celý zubný oblúk. Implantáty však môžu slúžiť aj na pridržiavanie snímateľných náhrad najmä v dolnej čeľusti. Pre tento účel zvyčajne stačí zavedenie dvoch implantátov.

Po zavedení sa zubný implantát niekoľko týždňov vrastá do kosti. Následne po zrastení sa na neho vyrobí korunka alebo iná protetická práca. V niektorých prípadoch môžeme implantát vybaviť korunkou ihneď po jeho zavedení, inokedy možno dokonca v jednej návšteve zaviesť implantát bezprostredne po extrakcii zuba a ihneď naň vyrobiť korunku. Tá je však vždy iba dočasná a po zrastení implantátu sa vymení za niečo trvalejšie. Načasovanie všetkých krokov je súčasťou plánu ošetrenia, o ktorom vie pacient dopredu.

Na Slovensku sa ceny zubných implantátov pohybujú rôzne od 300 EUR až do 600 EUR a závisia od značiek a poplatkov poskytovaných služieb za zubné implantáty ako poplatok za CT scan – 3D rontgen, poplatok za konzultáciu a za kontroly.

You may also like