Matrace pre seniorov sú špecifické

by spravca

Seniori sú skupinou, ktorá trpí viacerými zdravotnými problémami a ich telo potrebuje rovnako pohodlný a dobrý spánok, ako je to v prípade detí. Práve od neho závisí ich ďalšie fungovanie počas dňa a preto by mali spať na tom najlepšom matraci, aký im trh ponúka.

Matrac, ktorý pomáha

Matrac dokáže zdravotné problémy nielen zhoršovať, ale aj zlepšovať. Všetko závisí od toho, aký matrac si človek zaobstará a či je vybraný tak, aby zapasoval k danému človeku. Seniori sú špeciálnou skupinou, pretože s vyšším vekom prichádzajú rôzne problémy a ťažkosti. Tie sa práve vo vyššom veku spájajú so spánkom a spánkovou hygienou, ktorá je nie vždy priaznivá. Každý senior by mal mať matrac prispôsobený presne k jeho postave, preferovanej polohe spánku a zdravotným komplikáciám. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že matrace pre seniorov by nemali v žiadnom prípade byť príliš tvrdé a naopak ani mäkké. Spánok na nevhodnom matraci by bol nielen nepohodlný, ale aj bolestivý, čo je nepríjemné aj pre zdravého a mladého človeka. Odrazom toho, či je matrac vhodný je ranné vstávanie. Ak ide o nepríjemnú záležitosť, kedy sa nevie človek sám postaviť z postele, tak je jasné, že je niekde problém. V tom prípade by sme sa mali zamýšľať nad výmenou matraca a nájdením lepšieho riešenia. Ak sa na to sami necítite, pokojne využite rady odborníkov, ktorí sa do problematiky vyznajú. Tí vám určite poradia s výberom a vy si tak budete istí, že vaši rodičia alebo starí rodičia majú spánok, aký si zaslúžia.

Nezabudnite na matracový chránič

Niektorí ho podceňujú, no jeho používanie má svoje opodstatnenie. Matracový chránič je výborným posteľným doplnkom nielen pre deti, ale aj seniorov. Vďaka nemu chránime matrac pred znečistením, čím mu predĺžime životnosť aj o niekoľko rokov. Vyhnete sa tak zbytočnej investícii, ktorá by vás po pár rokoch čakala znova. Chránič sa zíde nielen seniorom, ale aj majiteľom domácich miláčikov, ktorí im sem tam skočia do postele. Veľmi uznávanou pomôckou je aj pri ležiacich pacientoch, ktorí väčšinu času trávia v posteli, kde aj prijímajú potravu. Využívaniu chrániča sa predíde aj rôznym škvrnám a znečisteniam, čím je zabezpečená aj dokonalá hygiena.

Pri výbere postele pre seniorov je dobré zvážiť aj možnosť polohovania. Na trhu sú k dispozícii rôzne typy roštov a to nielen rovné, ale aj polohovateľné manuálne a elektronicky. Táto schopnosť vie v niektorých prípadoch veľmi pomôcť a to napríklad pri vstávaní z postele. Doprajme najbližším pohodlie, ktoré si zaslúžia a nenechajme ich spávať na starom matraci, ktoré si svoje už odslúžil.

 

You may also like