Zorientujte sa vo svete činiek

by spravca

Činky sú súčasťou každého fitnes centra a našli si svoje miesto aj pri cvičení v pohodlí domova. Skladnosť, efektivita a možnosti precvičenia mnohých svalových partií sú základom ich obľúbenosti. Činky sú navyše skvelou pomôckou na cvičenie aj pre zaneprázdnených ľudí. Ak patríte medzi začiatočníkov v posilňovaní, nasledujúce riadky vám pomôžu pri ich výbere.

Činky sa stanú vašim športovým partnerom

Nezáleží na tom, či chcete budovať svalstvo alebo len formovať postavu. V oboch prípadoch sú činky na cvičenie určené práve pre vás. Najlepšou voľbou je kúpa celej sady činiek. Nebudete musieť neustále dokupovať vyššie váhy. Ďalšími možnosťami sú obojstranné činky, na ktoré sa dá váha pridávať pomocou kotúčov alebo u žien obľúbené činky jednoručky.  Ak sa vám cvičenie s nimi nepozdáva, môžete dať prednosť závažiam na členky alebo cvičeniu s kettlebellom. No len vďaka činkám dosiahnete najvyššiu variabilitu cvikov. Činky vám pomôžu budovať bicepsy, tricepsy, deltové a prsné svaly, zadok, nohy a brušné svalstvo. Všetky typy činiek sú skladné, dajú sa zakúpiť za skvelé ceny a umožnia vám venovať sa športu v pohodlí domova. Zorientovať sa pri výbere činiek vám pomôže internetový obchod inSPORTline. Po kliknutí na stránky inSPORTline oceníte prehľadnosť, veľký výber a bezkonkurenčné ceny celého ponúkaného sortimentu.

Čo je potrebné si všímať pri kúpe činiek

Najkvalitnejšie činky na cvičenie sú vyrábané zo zliatiny ocele. Vynikajúce vlastnosti, pevnosť a odolnosť tohto materiálu sú zárukou dlhej životnosti. Ak plánujete cvičiť len rekreačne, postačia vám aj činky vyrábané z gumy alebo plastu. Sú obľúbené hlavne medzi ženami a potešia každého svojou nízkou cenou. Začiatočníkom budú stačiť činky do váhy 10 kilogramov. Výhodnou kúpou sú už spomínané činky, na ktoré sa dá záťaž pridávať. Ich prednosťou je i variabilita cvikov a možnosť precvičenia viacerých svalových partií. Pre profesionálnych športovcov sú určené vzpieracie tyče, ktoré sú vyšším levelom obojstranných činiek. Umožňujú posilňovanie s vysokými záťažami vďaka kotúčom rôznej váhy. Na aeróbne cvičenie so záťažou sa využívajú posilňovacie vaky. Môžete sa stretnúť s vakmi, ktoré majú úchopy pre možnosť rôznych cvikov alebo s vakmi vodnými. Typov činiek na cvičenie je toľko, že si iste vyberie každý z vás. Vďaka nim sa váš tréning stane záľubou a nie povinnosťou.

 

 

You may also like