Najkrajšie drevenice na Slovensku

by spravca

Je to tu! Opäť prichádza časť roka kedy si môžeme oddýchnuť od pracovných povinností ale
aj stresu bežného života. Žijeme rýchlo a často preto zabúdame na to, aký je relax dôležitý. Pobyt v prírode, ticho ale i romantické prostredie sú tým najlepším liekom na všetky starosti. Pri pracovnom nasadení si zaslúžite pár dní vypnúť a vychutnať si sladkú chuť ničnerobenia. A čo je ideálnejším miestom na vyvetranie hlavy ako krásna príroda našej Oravy. Táto časť nášho kraja má rozhodne čo ponúknuť. Dovolenka na Orave je preto ideálnym spôsobom ako si oddýchnuť a zároveň objavovať krásy našej slovenskej kultúry.

Dovolenka na Slovensku? Rozhodne!

Dovolenkové destinácie v „teplých krajinách“ sú exotické a dobrodružné, no v poslednej dobe vzrástol trend a obľuba spoznávania slovenskej tradície, fauny či flóry. Stále viac ľudí trávi dovolenky na rodnej hrudi a tento fakt má nespočetné množstvo výhod.
To čo ušetríte na letenkách môžete investovať do ubytovania na vyššej úrovni. Pokiaľ si chcete dovolenku na plno užiť, doprajte si kvalitné ubytovanie v lone prírody. Napokon nič nie je príjemnejšie ako romantická drevenica s rozpáleným kozubom a vôňa dreva šíriaca sa priestorom. Ubytovanie na Orave je na vysokej úrovni a nie je tak problém nájsť to, čo vyhovuje celej rodine.
Čas ktorý by ste strávili cestovaním do krajín vzdialených tisícky kilometrov môžete venovať sebe, rodine či priateľom. Je to také jednoduché, nasadnete do auta a za chvíľu si môžete vychutnávať čarovnú pohodu a pokoj. Vďaka európskym trasám E70 a I/59 spájajúcim sever a juh Európy či železnici, je tento región mimoriadne dostupný a vy si tak nemusíte robiť starosti so zdĺhavým cestovaním či komplikovanými trasami.

Prečo práve Orava?

Orava patrí ku najpríťažlivejším regiónom cestovného ruchu. Vďaka množstve turisticky atraktívnych lokalít, ako je Národný park Západné Tatry, najvyšší vrch Babia hora, Slanický ostrov ( jediný pozostatok zatopených dedín ), Oravský hrad či skanzen alebo početné množstvo technických pamiatok, je práve dovolenka na Orave ideálnou voľbou pre všetky vekové kategórie.

 

 

You may also like