5 TIPOV AKO BOJOVAŤ S „OPICOU“

by spravca

Hoci konzumácia alkoholu môže byť príjemná a mať aj pozitívne účinky, pokiaľ to s ňou preženiete, dosť pravdepodobne vás neskôr čaká stretnutie s „opicou“. Čo môžete v podobnom prípade podniknúť, vám priblížime v nasledujúcich riadkoch.

Pred opicou

Alkohol patrí k párty a oslavám takmer rovnako neodlučiteľne ako hudba a ponuka toho, čo si môžete vypiť, je dnes veľmi široká a rôznorodá. Pivo alebo víno sú pomerne bežné, ak však patríte k fajnšmekrom, možno vás zláka aj nefalšová škótska whisky. Pokiaľ dávate prednosť rumu, skvelou voľbou je venezuelský rum diplomatico či zapaca z nemenej exotickej Guatemaly. Ak sa budete pri pití krotiť, nemáte sa čoho obávať, ak ste však vašu úroveň tolerancie alkoholu prekročili, pokračujte v čítaní.

A po opici

Základom pri boji s „opicou“ je dostatočná hydratácia, pričom čím viac vody do tela po nadmernej konzumácii alhokolu dostanete, tým lepšie sa bude cítiť a tým menej vás bude bolieť hlava. Radšej však pite pomaly a v menších dúškoch, aby ste sa vyhli podráždeniu žalúdka. Pokiaľ vám obyčajná voda príliš nechutí, môžete ju nahradiť bylinkovým čajom, nesýtenou minerálkou alebo ovocným džúsom, ktorým si navyše doplníte potrebné vitamíny.

Otvorte si v spálni okno, nech sa k vám dostane čo najviac kyslíka a následne zamierte do sprchy, ktorá vám po „opici“ dobre padne. Striedajte pritom studenú vodu s teplou, aby vás sprcha poriadne prebudila a zároveň pomohla odstrániť z tela stopy alkoholu.

Ďalším krokom sú správne raňajky. Nemali by ste hladovať z obáv, že to váš stav iba zhorší, práve naopak, ak skonzumujete správne suroviny, prospeje vám to. Vhodnou voľbou sú vajíčka, ktoré pozitívne zapôsobia na vašu pečeň. Banány zas dodajú draslík a prírodný cukor, ktorý pridá aj med v čaji alebo jogurte. Skvelou voľbou je tiež slepačí vývar, ktorý vás príjemne zahreje a nie nadarmo je považovaný za univerzálny liek takmer na všetko.

Vášmu organizmu pre rýchlejšiu rehabilitáciu po opici prospeje aj pohyb, či už vo forme krátkej prechádzky alebo jogy.

V neposlednom rade sa počas boja s opicou radšej vyhnite fajčeniu a káve, keďže kofeín pri nepokojnom žalúdku nie je práve najlepší nápad.

You may also like