Najznámejšie aquaparky na Slovensku: kam sa vybrať v letných horúčavách

Najznámejšie aquaparky na Slovensku: kam sa vybrať v letných horúčavách

by spravca

Napriek tomu, že nám aktuálne premenlivé počasie stále nenaznačuje blížiace sa leto, mnohí už isto snívame o tom, ako sa budeme v letných horúčavách plahočiť vo vode a vyhrievať sa na slnku.

Pokiaľ sa ani vy neviete dočkať toho, ako ráno spontánne zbalíte osušky, plavky a opaľovací krém a vydáte sa na výlet do najbližšieho vodného sveta, čítajte ďalej.

Na Slovensku si letné teploty vieme naozaj užiť aj vďaka mnohým aquaparkom a vodným svetom. Tie okrem schladenia v bazénoch každoročne ponúkajú výber zaujímavých akcií a udalostí, ktoré zaručia aktívnym oddychom a zábavou nabitý celodenný výlet. Za návštevu určite stojí najväčší areál vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe – Aquapark Tatralandia, kde sa o zábavu celej vašej rodiny postará animačný tím. Navyše vám garantujeme, že budete mať čo robiť, aby ste vyskúšali všetky atrakcie, ktoré aquapark ponúka a tak je veľmi pravdepodobné, že sa ešte budete chcieť vrátiť.

Jednodňový výlet sa však jednoznačne oplatí naplánovať aj do Thermal parku Bešeňová, Aquacity v Poprade či Aquaparku Oravice. Výhodou ich návštevy je, že sa nemusíte obávať náhlych alebo neočakávaných zmien počasia. Pokiaľ začne pršať, jednoducho sa presuniete do bazénových komplexov vo vnútorných priestoroch, prípadne zájdete na príjemnú masáž.

Oblasť južného Slovenska si mnohí správne spájajú so širokou ponukou termálnych kúpalísk. Mimoriadne teplé podnebie lokality navyše zaručuje ideálne podmienky na letnú dovolenku v tejto oblasti. Nenechajte si ujsť návštevu termálnych kúpalísk vo Veľkom Mederi, Podhájskej či v Dunajskej Strede.

V prípade, že to máte k najväčším vodným komplexom ďaleko alebo uprednostňujete menšie komplexy bez množstva ľudí, odporúčame navštíviť webovú stránku miribord.com, kde si môžete vybrať tip na výlet, ktorý vyhovuje vašim konkrétnym požiadavkám. Na stránke okrem iného nájdete aj aktuálne otváracie hodiny a vstupné atrakcií po celom Slovensku.

You may also like