Objavte zimné kúzlo európskych krajín

by spravca

Zima prichádza a Európa odkrýva svoje neopakovateľné kúzlo. Teploty klesajú pod nulu, krajina je zahalená pod snehovou pokrývkou a všade cítiť vianočnú atmosféru. Toto je čas zbaliť si kufre a spraviť si menší výlet po európskych mestách. No nie je to nádherná predstava? Spoznáte vianočné zvyky iných krajín a celý ten zhon necháte doma. Aj náš magazín Vás dnes pozýva na niekoľko atraktívnych miest. Možno práve tu nájdete niečo originálne, čím potešíte svojich blízkych pod vianočným stromčekom.

Je na Vás, ktorú krajinu si vyberiete, no všetky sú krásne a majú niečo do seba. Okrem toho ich spája fakt, že v zime sa menia na ešte magickejšie miesta ako v iných ročných obdobiach.

Trúfnete si na Moskvu?

Moskva je v zime ozajstnou výzvou. Obrovské množstvo snehu a teploty hlboko pod nulou prebúdzajú tú pravá zimnú náladu. Krása tejto zamrznutej krajiny určite stojí zato.

Zohrejte sa v Taliansku

Oproti zamrznutej ruskej krajine stojí horúcejšie Taliansko. Ani v zime tu nebývajú veľmi nízke teploty. Ak sa ho rozhodnete navštíviť, pozrite si tiež Miláno. Každý módny magazín by Vám ho odporučil. Je to totiž symbol módneho mesta. Stará talianska architektúra je najkrajšia práve v období Vianoc.

Čo tak vyblázniť sa na najväčšom klzisku v celej Británii?

Už samotné klzisko je lákadlo, ktorému sa nedá odolať. Okrem neho ponúka však zimný Londýn mnoho ďalších alternatív, medzi ktoré zaručene patrí výstava ľadových sôch či vyhliadkové koleso Observation Wheel. Navštíviť sa oplatí aj tunajšie vianočné trhy.

woman are skating, Eiffel Tower in winter at Paris, France

Klzisko priamo na Eiffelovke

Ak navštívite v zime Francúzsko, iste neodoláte nádhernému pohľadu na krajinu priamo z unikátneho klziska Eiffelovej veže. Je umiestnené na prvom poschodí  a naraz sa tu môže korčuľovať aj 80 osôb. I vďaka tomuto označujú časopisy online toto miesto za TOP zimnú destináciu. Pokiaľ si vyslovene nezakladáte na lyžovaní, ale skôr romantike a harmónií, potom je Paríž správna voľba.

Na skok do Viedne

Žiadne vianočne trhy nie sú pre Slováka také známe ako tie viedenské. Vianočnú atmosféru tu cítiť na každom kroku, k tomu sa pridá trochu nostalgie a o nádherný výlet je postarané.

Namierené na sever

Takmer najsevernejšou krajinou Európy je Švédsko. Zažijete tu úplne iný pohľad na svet, keďže tu v decembri a januári nevychádza slnko aj počas niekoľkých týždňov.

Pokiaľ Vás neoslovilo žiadne z uvedených miest, čo tak zostať doma? Aj Slovensko ponúka počas zimných mesiacov nádhernú scenériu a nie nadarmo sa hovorí, že všade je dobre, no doma najlepšie. Aspoň raz sa však oplatí vyskúšať si aj niečo iné než slovenský predvianočný chaos.

Túžite skôr po návšteve iného mesta? Možno to bude Praha alebo Budapešť. Stačí si prezrieť niektoré špecifické časopisy na internete a určite si nájdete to svoje. Želáme Vám, aby ste sa v zime nenudili a zažili množstvo zábavy na kúzelných miestach.

Zdroj: gugel.sk

Foto: dollarphotoclub.com

You may also like

Leave a Comment