5 tém, o ktorých v magazínoch najradšej čítajú ženy

by spravca

Vo všeobecnosti ženy siahajú po knihe o čosi častejšie, ako muži. No popri domácnosti, deťoch a ostatných povinnostiach, im často na čítanie kníh nezostáva veľa času. Preto si pri šálke kávy otvoria aspoň internetové časopisy pre ženy. Čo tam najviac vyhľadávajú a ktoré témy sú teda najzaujímavejšie pre ženy?

Young girl buying clothes

  1. Móda a krása

Dámy s obľubou sledujú aktuálne módne trendy a hľadajú inšpiráciu v obliekaní práve cez časopisy na internete. Veľmi obľúbené sú rubriky, v ktorých štylisti, kaderníci a odborníci na módu z „obyčajnej ženy“ spravia razom modelku. Čaro týchto rubrík je v tom, ako žene ukážu, že každá z nich je s troškou starostlivosti krásna!

Ženy tiež rady sledujú rubriky o obliekaní celebrít a takzvanú „módnu políciu“, ktorú obsahuje každý modny magazín. V nej sa vyberú konkrétne outfity celebrít, ktoré sa následne hodnotia známkami. Práve vďaka takýmto módnym rubrikám sa mnohé dámy naučili, ako sa správne líčiť, či pekne obliecť.

  1. Láska a vzťahy

Partnerský život, sex, priateľstvá… to sú témy, ktoré rozoberá každá žena! A každá potrebuje v tejto oblasti života občas poradiť. Ak rady priateliek nezaberajú, často sa obracia práve na dámsky magazín. Na tento účel sú totiž vyhradené rubriky a poradne, kde dámy môžu napísať o svojich problémoch a dostať radu od psychológa, či iného odborníka v danej oblasti.

  1. Varenie, pečenie a rady pre domácnosť

Rady ako hravo zvládnuť vianočné upratovanie, ako odstrániť škvrny z oblečenia, či aké doplnky zvoliť do domácnosti. Toto sú témy, ktoré budú ženy zaujímať azda naveky. K často vyhľadávaným slovným spojeniam však patrí i „dámsky magazín recepty“. A to nielen recepty na sviatky a špeciálne príležitosti, ale najmä lacné recepty za pár eur.

  1. Zdravie a zdravý životný štýl

Nič si nenavrávajme! K najobľúbenejšej téme, pokiaľ ide o zdravie a zdravý životný štýl, patrí chudnutie. Takmer každý ženský magazín sa touto témou pravidelne zaoberá. Dámy sa zaujímajú o rôzne cviky, diéty a rady ako rýchlo schudnúť.

  1. Skutočné príbehy (zo života celebrít i obyčajných ľudí)

Čo by to bol za magazín pre ženy, keby nepísal o celebritách? O aktuálnom dianí zo života slávnych si dámy vždy rady prečítajú. V dámskych magazínoch sú však populárne i rubriky, kde môžu čitateľky prispievať vlastnými životnými príbehmi a skúsenosťami.

Toto sú témy, vďaka ktorým si takmer každá žena otvorí a prečíta magazín. Nenáročnou formou totiž prinášajú zábavné, ale i užitočné informácie. A práve o tom by mal byť dobrý časopis pre ženy!

FOTO: Sergey Nivens + lenets_tan / Dollar Photo Club.

You may also like