PODĽA ČOHO VYBERAŤ ZIMNÉ PNEUMATIKY

by spravca

Zima je už za rohom a pokiaľ na ňu chcete byť spolu s vaším štvorkolesovým tátošom dobre pripravení, nezabudnite si zadovážiť kvalitné zimné pneumatiky. Tie by vo výbave každého správneho motoristu nemali chýbať, ako si však spomedzi nich zvoliť tie najvhodnejšie? Poradíme vám, čo by ste pri výbere zimných pneumatík mali zvážiť a na čo by ste nemali zabudnúť.

Podstata výberu zimných pneumatík

Pri kúpe zimných pneumatík treba brať do úvahy niekoľko základných faktorov, predovšetkým kde sa počas zimných mesiacoch plánujete na vašom aute pohybovať. Budete ho používať len v meste alebo sa chystáte do hôr venovať lyžovaniu či iným zimným športom? V prvom prípade dajte prednosť pneumatikám určeným pre suchý a odsnežený povrch, v druhom siahnite po pneumatikách špecializovaných pre použitie na snehom alebo ľadom pokrytom teréne.

Následne by ste si mali overiť rozmery pneumatík, ktoré potrebujete a ktoré sa samozrejme od auta k autu môžu líšiť. Oplatí sa tiež poznať index nosnosti a rýchlosti, ktoré náležia vášmu automobilu. Ceny zimných pneumatík sa pohybujú v rôznych kategóriách a hoci drahšie pneumatiky sa všeobecne spájajú s väčšou kvalitou a dlhšou životnosťou, nie sú ideálnym riešením pre všetkých. Hodia sa napríklad majiteľom áut s vyšším výkonom šoférujúcim dynamickejším štýlom častejšie v horských podmienkach, zatiaľčo mestským šoférom s pokojnou jazdou na aute s nižším výkonom poslúžia aj pneumatiky nižšej alebo strednej cenovej kategórie.

Pre fanúšikov ničím nerušenej jazdy

Práve priaznivcom dynamického šoférovania je určený elegantný Opel Astra, v ktorom jazdu uľahčuje náprava s Wattovým priamovodom a ergonomické sedadlá sú zárukou komfortu. Malý, ale šikovný. Tak by sa dal stručne popísať model Opel Corsa, ktorý sa medzi užívateľmi naďalej teší veľkej obľúbenosti vďaka svojmu štýlovému dizajnu, modernej technológii a precíznosti typickej pre nemeckú produkciu. Ak sa zaujímate o inovácie a dávate prednosť jednoduchému riadeniu, Opel Insignia vás nesklame. Bezpečnosť, podmanivý vzhľad a primeraná spotreba paliva je pri ňom samozrejmosťou.

 

 

You may also like