Platobné metódy a ich výhody

by spravca

Nie je asi nič jednoduchšie, ako si zjednodušiť platby. Či už ide o faktúry, aktualizácie a všetko to, čo nás obmedzuje. A keďže ide digitalizácia vpred, s ňou prichádzajú aj nové platobné metódy.

Slovenská banková asociácia prijala službu pay by square, aby umiestňovala štandardne platobné údaje do QR kódov. Preto teraz stačí, aby klienti už platobný QR kód načítali pomocou generátora a mobilnej aplikácie a zjednodušia si tým prácu. Stačí sa len zdarma zaregistrovať. Služba pay by square môže obsahovať údaje pre platobné príkazy, či už domáce a zahraničné, alebo hromadné, trvalé či zriadenie inkasa, resp. akékoľvek bežné bankové úkony, ktoré vykonávame aj prostredníctvom štandardnej mobilnej aplikácie.

Pay by square je kompatibilný so štandardom SEPA a môže obsahovať rôzne typy platobných príkladov, dokonca až piatich bankových účtov vo formáte IBAN. Skúste vo vašej bankovej aplikácii načítať QR kód a fungovanie bude omnoho jednoduchšie a rýchlejšie, ako predtým.

Nakoľko je táto služba síce nová, ale je overená spokojnými klientmi z prostredia kvalitných používateľov. Ide o klientov ako mobilný operátor O2, ktorý sám mení procesom digitalizácie mobilnú komunikáciu, ďalej poisťovňa Generali, overené a známe banky ako Tatra banka, Prima banka, UniCredit Bank, Československá obchodná banka a Slovenská sporiteľňa. Medzi ďalších overených klientov sa zaradili aj firmy Slovenská vodárenská spoločnosť, KROS, SPP či ANTIK.

Na záver treba dodať, že skenovanie zvykne ušetriť 90 percent času a z bezpečnostného hľadiska technológia vylučuje akékoľvek chyby. Na vytvorenie QR kódu sa používa QR kód generátor. Ak sa službe nepodarí načítať všetky informácie, kód sa automaticky stáva nečitateľným. V takom prípade sa zabráni načítaniu zlej sumy, čísla účtu aj platobných údajov, a netreba sa báť nedopatrení.

 

You may also like