Poisťovňa AXA na slovenskom trhu končí. Ovplyvní to vaše PZP?

by spravca

Poisťovací gigant AXA odchádza zo slovenského trhu. Napriek tomu, že odchod avizovali ešte v roku 2019, mnohí partneri a klienti sú zaskočení. Firma sa sťahuje rovnako zo susedných trhov v Česku a Poľsku. Čo tento krok znamená pre tých, ktorí s nimi majú uzatvorené PZP?

Aké zmeny čakajú klientov AXA po jej odchode?

Takmer 800- tisíc Slovákov prejde pod ochranné krídla poisťovne UNIQA. Čo to však znamená pre klienta, ktorý bol doteraz poistencom AXA a o prechod pod novú poisťovňu nikoho nepožiadal? Poisťovňa prešla procesom akvizície, čo znamená, že UNIQA prebrala celú jej činnosť avšak nemôže robiť žiadne zmeny na platných zmluvách bez súhlasu klientov. Nemusíme sa teda báť, že na najbližšej splátke si nájdeme akékoľvek navýšenia alebo zmeny v podmienkach.

Môže sa však stať, že v budúcnosti už nebude možné predĺžiť naše aktuálne povinné zmluvné poistenie v danej poisťovni. Náš aktuálny produkt nemusí byť súčasťou novej firemnej stratégie a nové podmienky pre nás možno nebudú tak vyhovujúce ako tie predchádzajúce.

Čo robiť v prípade, že potrebujeme nové PZP?

Povinné zmluvné poistenie auta má zákonom stanovené kritériá, ktoré musí obsahovať každé jedno poistenie. Napriek tomu však každá poisťovňa pridáva do balíka niečo vlastné, aby vykročila z radu a upriamila pozornosť na seba. V ponuke preto nájdeme rôzne zľavy, balíčky či pripoistenia a ich jednotlivé variácie zamerané na potreby rôznych klientov.

Práve tieto pripoistenia určujú to, ktoré poistenie je pre nás výhodné, a pri ktorom naopak zbytočne preplácame. Vodičom, ktorí nejazdia mimo mesta je zbytočné platiť pripoistenia určené pre vodičov na medzimestských cestách alebo v prírode a naopak.

Uzatvoriť PZP nie je náročné, no v mori stoviek rôznych ponúk a kombinácií je náročné vybrať to správne. V tomto prípade je najlepšie obrátiť sa na odborníkov z brandže.

Ako získať to najvýhodnejšie poistenie?

Najjednoduchším spôsobom

prostredníctvom kalkulačky. Kalkulačka PZP disponuje databázou všetkých poistení vozidla, ktoré sú na Slovensku dostupné. Tento webový nástroj funguje na základe filtrovania podľa našich osobných údajov a parametrov nášho vozidla.

Po vyplnení základných údajov ako napríklad váš vek či zdvihový objem valcov vášho auta vám systém zobrazí tie najvýhodnejšie produkty v rôznych cenových triedach s možnosťou okamžitého doplnenia o rôzne pripoistenia. Vďaka tomu môžeme porovnať našu poistku a jej výhodnosť s ostatnými alebo uzatvoriť PZP online v priebehu pár minút.

 

 

You may also like