Golfové loptičky pre začiatočníkov aj pokročilých

by spravca

Nie je prekvapujúcim zistením, že jednou z najvýznamnejších častí výbavy správneho golfistu sú golfové loptičky. Pokiaľ si chcete vašu hru vychutnať na maximum a zároveň dosiahnuť čo najlepšie výsledky, venujte preto výberu loptičiek dostatočnú pozornosť.

Loptičky, s ktorými sa na ihrisku nestratíte

Jednotným aspektom všetkých golfových loptičiek je ich okrúhly tvar, kým niektoré modely vám však umožnia dosiahnuť precíznejší úder, ďalšie golfové loptičky sú priam stvorené pre prekonávanie dlhších vzdialeností či rôznych prekážok, s ktorými sa na golfovom ihrisku možno stretnúť. Odborníci sa zhodujú v názore, že začínajúci golfisti by si mali vyskúšať rôzne druhy loptičiek, aby tak zistili, s ktorými sa im hrá najlepšie. Pokiaľ sa s golfom navyše ešte len zoznamujete, chvíľu potrvá, kým sa vám podarí dostatočne vyladiť váš švih a nie je nič neobvyklé, ani ak v počiatkoch hry dôjde k strate mnohých používaných loptičiek. Vyskúšať môžete produkty skúsených výrobcov Titleist, Callaway prípadne Pinnacle.

Čím viac skúseností však s golfom máte a čím presnejšia je vaša hra, tým viac sa treba zamerať na výber primeraných golfových loptičiek. Na prvý pohľad je hlavným rozlišovacím znakom loptičiek ich farba, pri ktorej sa stretávame popri klasickej bielej tiež so žltou, červenou, zelenou alebo oranžovou. Farebný odtieň loptičky však na váš výkon nemá prakticky nijaký vplyv na rozdiel od množstva vrstiev, ktorými loptička disponuje. Skúsenejší hráči si preto na golf vyberajú prepracovanejšie troj prípadne štvorvrstvové golfové loptičky, pri ktorých majú väčšiu kontrolu pri vykonávaní úderov do kratších vzdialeností. Dvojvrstvové loptičky sa naproti tomu vyznačujú menej zložitou štruktúrou a oceníte ich hlavne v momente, kedy hľadáte loptičky s dlhším doletom.

Oblečte sa na golf štýlovo a pohodlne

Na svoju hru by ste si mali zvoliť tiež primeraný outfit, v ktorom sa budete cítiť príjemne aj komfortne a zároveň sa oblečiete primerane podľa udalosti. Ideálne golfové oblečenie pozostáva z polokošele s golierom v štýle športovej elegancie, dlhých golfových nohavíc prípadne nohavíc po kolená a samozrejme primeraných golfových topánok. Voliteľnými doplnkami sú rukavice, čiapka alebo šiltovka a na škodu nie ani nepremokavá bunda v prípade, že vás počas vašej hry zaskočí dážď.

You may also like