Poznáte Kegelove cviky? Precvičte svoj PC sval

by spravca

Kegeove cviky zostavil americký ženský lekár Arnold Kegel. Slúžia na precvičenie svalov panvového dna a určené sú tak pre ženy ako aj pre mužov. Svalstvo, ktoré pri cvičení Kegelových cvikov zapájate sa nazýva PC sval – pubococcygeálny sval alebo aj Kegelov sval. V tomto článku si popíšeme pár cvikov na precvičenie PC svalu a povieme si aj o výhodách jeho spevnenia.

Kegelove cviky pre ženy

Kegelove cviky boli zostavené najmä pre ženy v dôsledku telesných zmien ženy po pôrode. V súčasnosi sa cvičia aj ako prevencia pred ochabnutým svalstvom. Svaly v oblasti panvového dňa sa vekom menia. Aj po pôrode žena cíti, že to nie je také ako predtým. Aby sme svaly spevnili treba ich precvičovať. Základným cvikom je sťahovanie svalstva panvového dna. Stiahnete ich tak, ako keby ste chceli zadržať moč. Pozor, svaly brucha alebo stehien nesťahujte, iba svaly panvového dna. Mali by ste cítiť, ako keby tento sval vystúpil vyššie. Plynulo dýchajte a vydržte 6-8 sekúnd. Zopakujte ešte asi 10-krát. Toto cvičenie môžete opakovať aj 2-3 krát denne. Keď stojíte na zastávke autobusu alebo čakáte v zápche v aute.

Popíšeme si ďalší účinný cvik. Postavte sa a pritiahnite si koleno nohy k hrudníku. Vydržte chvíľku a zopakujte s druhou nohou. Ďalší nenáročný cvik vychádza tiež z polohy stojmo. Prekrížte si nohy a pomaly stavec po stavci sa zohýňajte k chodidlám. Následne sa pomaly zdvíhajte a nezabudnite myslieť na svaly panvového dna. Nohy vymeňte a zopakujte.

Výhodou pevného PC svalu je pružnejšia vagína, ktorá vám a aj vášmu partnerovi znásobí radosť z pohlavného styku. Budete viac vzrušená a rýchlejšie dosiahnete orgazmus. Ak by ste chceli prežiť ešte väčšiu rozkoš, doprajte si tantrickú masáž, ktorá vie takisto zabezpečiť vyššiu kvalitu sexu.

Kegelove cviky pre mužov

Časom sa ukázalo, že Kegelove cviky môžu pomôcť aj mužom. Máte problémy s predčasnou ejakuláciou? Erekcia už nie je taká ako bývala kedysi? Váš PC sval už možno nie je taký pevný. Skúste preto nasledujúci základný Kegelov cvik. Princíp spočíva v sťahovaní svalstva ako keby ste chceli zadržať moč. Samozrejme tento cvik robte po vykonaní malej potreby. Jednoducho stiahnite PC sval, vydržte pár sekúnd a uvoľnite. Aj v tomto prípade platí plynulé dýchanie a opakovanie 10 krát. Nečakajte zázraky, že sa vaša erekcia zlepší po týždni. Aj muži v posilovni musia makať niekoľko mesiacov, aby sa dostavili zmeny na ich tele. Rovnako je to aj pri cvičení Kegelových cvikov. Ak sa chcete zbaviť vašich problémov rýchlejšie, vyskúšajte tantra masáž. Senzuálna masáž, ktorá zahŕňa aj masáž lingamu – pohlavného údu vás nenechá chladným a okrem toho má aj pozitívny účinok na ťažkosti s erekciou alebo predčasnou ejakuláciou.

Či už ste muž alebo žena, mladší či starší, robíte správne, ak sa zaujímate o vaše zdravie a chcete niečo robiť aj pre svoj sexuálny život. Cvičte Kegelove cviky pravidelne a výsledky sa určite dostavia. Ak chcete vyskúšať aj nejaký doplnok k vášmu cvičeniu, odporúčame tantrickú masáž, pri ktorej sa odreagujete a ktorá vám zároveň pomôže pri vašich problémoch.

You may also like