Práca na doma? Sú rôzne riešenia

by spravca

Rozhodli ste sa pracovať z domu? Gratulujeme, vstupujete do klubu komfortných ľudí, ktorí ráno nemusia vstávať z postele. Ako však takúto prácu získať a ako si ju udržať? Skúste naše tipy.

Pomoc študentom

Niektorí študenti potrebujú s písaním svojej bakalárskej práce pomoc. Niektorí potrebujú aj pomoc s diplomovkou. Ak máte vyštudovaný nejaký smer, môžete im v tom ako odborník pomáhať a nahradiť tak napríklad nie príliš dobrého školiteľa záverečnej práce, ktorý študentom nepomáha.

Telefonista/Operátor

Nemusíte len vyvolávať ľuďom a ponúkať im bambusové ponožky, ani robiť telefonické dotazníky o spokojnosti so službami operátora. Niektorí ľudia robia operátorov napríklad pre taxislužby alebo pre kamiónovú dopravu. Sedíte doma, dvíhate telefón a dávate inštrukcie ľuďom. Jednoduché.

Krajčír

Množstvo textilných firiem si zvyklo najímať ZŤP ľudí, mamičky na materskej alebo dôchodcov, ktorí vedia šiť. Alebo to ani vedieť nemusia. Všetko ich naučia priamo z tej firmy. Donesú vám domov stroj a materiál a o týždeň si prídu napríklad pre hotové rukavice alebo peňaženky.

Pisálek

Nemusíte hneď písať odborné práce, aby ste sa mohli živiť písaním. Skúste začať písať blogy pre rôzne firmy, články do novín alebo si založte osobný blog. Ak budete naozaj dobrí, niekto vás osloví a ponúkne vám aj platenú prácu. Ani neviete ako a môžete sa dať na riadne podnikanie.

Strážca

Nemusíte strážiť Tesco ani žiadne sklady počas noci. Jednoducho môžete strážiť zvieratá alebo deti. Prípadne aj dôchodcov. Množstvo ľudí by potrebovalo niekomu zveriť svojho blízkeho a nemá komu. Takíto ľudia si dokážu zarobiť slušné peniaze len za to, že s niekym trávia čas.

You may also like