Športové hodinky sú výborným darčekom pod stromček aj pre tých najnáročnejších

by spravca

Možno ste o nich počuli len nedávno, no športové  hodinky sa využívajú už dlhšiu dobu. Kým sa stali obľúbenými, museli prejsť dlhým vývinom a viacerými zmenami. Vďaka miniaturizácii technológií môžeme mať na malom displeji na ruke všetko, čo v danej chvíli pri športe potrebujeme.

Aj vodeodolnosť má svoje stupne

Možno sa to zdá čudné, no aj športové hodinky potrebujú akú takú starostlivosť a to najmä v určitých prípadoch. Mnohým ľudom sa sem tam stane, že idú behať a po príchode domov skočia do sprchy skôr, ako plánovali. Ak si hodinky stihnete dať dole a položiť na suché miesto, tak urobíte to najlepšie čo môžete. V prípade, že ich do sprchy zoberiete so sebou, môžete skrátiť ich životnosť aj napriek tomu, že sú vodotesné. To isté platí, ak ich zabalíte do vlhkého uteráka alebo spoteného trička. Niektoré súčiastky môžu na vlhkosť zle reagovať, no odniesť si to môže aj remienok, ktorý sa poškodí.

Zabúdať netreba na skutočnosť, že vodotesnosť má rôzne stupne, ktoré si treba naštudovať hneď po kúpe. Niektoré hodinky dokážu odolávať len vlhkému vzduchu, zatiaľ čo iné prežijú aj tréning plávania. Veľmi dôležité sú rozdiely v slovách vodotesnosť a vlhkotesnosť. Žiadny predajca vám ich nevyreklamuje ak príde na to, že ste nedodržali pokyny na používanie a hodinky ste vystavili horším podmienkam, ako tým, ktoré boli odporúčané. Keďže nejde o lacnú investíciu, odporúčame preštudovať si všetko potrebné ešte na začiatku.

V čom je výhoda GPS?                                                        

Ak si chcete kúpiť športové hodinky pre seba alebo niekoho iného, nezabudnite na GPS. Tento senzor prináša užívateľovi viaceré rozšírené možnosti, ako je napríklad sledovanie trasy, ktorú ste prebehli alebo po ktorej jazdíte. Okrem toho vám gps hodinky ukážu aj rýchlosť  a vzdialenosť, ktoré môžete medzi sebou jednoducho porovnávať. Modul s navigáciou neposkytujú všetky modeli, ale len tie vyššej úrovne. Ide napríklad o značku Suunto alebo TomTom. Tie nájdete v ponuke známeho športového predajcu inSPORTLine, ktorý disponuje viacerými druhmi. Široký sortiment obsahuje aj rôzne športové pomôcky a doplnky, ktoré oživia tréning a aktívne trávenie voľného času. Na svoje si prídu aj ľudia preferujúci rôzne fitness stroje ako je napríklad eliptický trenažér.

You may also like