Ako veľmi je dôležitá kvalita materiálov športového oblečenia?

Ako veľmi je dôležitá kvalita materiálov športového oblečenia?

by spravca

Športové oblečenie je presne ten typ odevov, ktoré musia vydržať veľkú záťaž. Čo všetko môže spôsobiť nekvalitné športové oblečenie a ako ho rozpoznať v záplave výrobcov? Prečítajte si naše užitočné tipy.

Odvod potu

Kvalitná funkčná spodná bielizeň musí dokonale odvádzať pot a nechať vaše telo dýchať. Podobne je na tom aj vaše športové oblečenie alebo bunda. Ak sa raz spotíte a zostanete v mokrom, ťažšie sa vám cvičí a ľahšie prechladnete.

Drsné zaobchádzanie

Napríklad také volejbalové dresy sú pri dotyku so zemou vystavované extrémnemu treniu. Ak je látka nekvalitná, po prvom páde sa roztrhne. Poctivé dresy vydržia desiatky pádov na tráve, ale aj na podlahe v športovej hale.

Zbavte sa otlakov

Množstvo ľudí investuje len do kvalitnej obuvi. Na tom nie je nič zlé, no zabúdajú na jednu podstatnú vec. Na ponožky. Ak chcete, aby vaše drahé topánky tiež dobre odvádzali pot, nedajte si do nich ponožky za 50 centov z jarmoku.

Dlhšia životnosť

Športové oblečenie vyrobené z kvalitného materiálu sa môže pochváliť oveľa dlhšou životnosťou, než jeho lacné napodobeniny. Nestráca pružnosť, farbu ani tvar a aj po stovkách pracích cyklov stále vyzerá k svetu.

Investícia do vášho zdravia

Diskomfort pri cvičení spôsobený nadmerným potením nie je jediným negatívnym vplyvom lacného oblečenia. V dlhodobom horizonte vám môže spôsobiť nepríjemné kožné problémy. Noste vždy len kvalitné športové oblečenie.

 

 

 

You may also like