Starostlivosť o auto by mala byť na prvom mieste!

by spravca

Ak ani pre vás auto nie je obyčajným dopravným prostriedkom, ale členom rodiny, určite sa oň pravidelne a s nadšením staráte. Treba ho chrániť a venovať mu dostatok pozornosti, aby nedošlo k prípadným komplikáciám. Pravidelnou a poriadnou údržbou zvyšujete jeho životnosť, auto vyzerá lepšie a ak sa ho raz rozhodnete predať, jeho predajná cena nebude  len akási symbolická suma, ktorou by ste šli výrazne pod kúpnu cenu. Základom by mala byť tiež údržba interiéru, ale i exteriéru. K tomu vám dnes poslúži kvalitné auto príslušenstvo, ktorým odstránite nečistoty a šmuhy z povrchu! Ide predovšetkým o kvalitné autošampóny, vosky a prípravky na plast, resp. kožu.

Chráňte auto pred zlodejmi!

Pokiaľ máte novšie auto, nezabúdajte ho chrániť pred prípadnými zlodejmi! Ako? Zabezpečovacie zariadenie by malo mať jednoznačne klasický alarm, zámok riadiacej páky i zámok volantu. Nenechávajte auto zaparkované len tak kdekoľvek na ulici. Je jasné, že ak bývate na sídlisku, nemáte asi na výber. No ak máte k dispozícií prenajať si garáž, určite ani neváhajte! Ak však túto možnosť nemáte, je vhodné mať aspoň kvalitnú poistnú ochranu, vďaka ktorej vám poisťovňa váš automobil v prípade krádeže preplatí. A to aj vtedy, ak sa nenájde auto, ani páchateľ.

Pravidelná kontrola

Pravidelné servisné kontroly by sme taktiež nemali zanedbať. Tie nemusia byť spojené len s výmenou oleja či filtrov, ale tiež je auto skontrolované po technickej stránke. Ak sa nájde nejaká závada, je ideálne ju ihneď odstrániť. Ak máte auto ešte v záruke, je to pochopiteľne možné bez vynaloženia akýchkoľvek nákladov.

Štýl jazdy

Posledným typom ako si udržiavať auto „v kondícií“ je štýl vašej jazdy. Dôležité je nezaťažovať motor zbytočne, ale taktiež nie je vhodné jazdiť na nízkych otáčkach. Pozor dávajte na hlbšie diery na cestách, ktoré by mohli poškodiť vozovku!

Autorské právo: candy18 / 123RF Reklamní fotografie

You may also like