Autom na dovolenku? Na toto si dajte pozor!

by spravca

Ak sa ešte stále chystáte na nezabudnuteľnú dovolenku k moru, určite sa už neviete dočkať, kedy sa konečne „vyvalíte“ na pláži a načerpáte novú energiu. Na dovolenku je pochopiteľne potrebné baliť sa s predstihom, aby ste na nič nezabudli! Oblečenie, lieky, strava … Na čo si však dať pozor, ak sa chystáte vycestovať autom na „vlastnú päsť“ ? Nájdenie ubytovania priamo na mieste nie je v dnešnej dobe už takmer žiadny problém. Mnoho domácich poskytuje ubytovanie v súkromí za rozumnú cenu, čiže môžete dokonca ešte aj ušetriť. No cesta autom obnáša sem tam nejaké to riziko, ale len máloktorý vodič sa vie naň poriadne pripraviť.

Klimatizácia alebo deflektory

Pred odjazdom je nutné poriadne prekontrolovať automobil. Možno sa vám to bude zdať ako banalita, no je nutné zamerať sa na jeho technickú stránku! Samozrejmosťou by mala byť funkčná a vydezinfikovaná klimatizácia. Pokiaľ však nie je súčasťou vašej výbavy, vyskúšajte deflektory, ktoré umožňujú vetranie pomocou okien, a to bez nepríjemného hučania či fúkania do interiéru auta.

Pravidelné zastávky

Ak ste zvyknutý jazdiť na dlhé cesty, pravdepodobne zvládnete jazdu bez akýchkoľvek problémov. Pokiaľ tomu tak nie je, určite si robte pravidelné zastávky, na ktorých si nielen oddýchnete, ale tiež sa pretiahnete. Ideálny stav nastáva vo chvíli, keď v aute cestuje viacero vodičov a môžete sa kedykoľvek prestriedať.

Natankujte ešte pred odchodom

Dôležité je tiež zvoliť si vhodnú benzínovú stanicu. Logicky platí, že čím vyššie ceny jednotlivé pumpy majú, tým sa nachádzajú na tých najhlavnejších diaľniciach. Niekedy sa teda vyplatí natankovať mimo hlavnej cesty, resp. diaľnice, čím môžete ušetriť nemalú sumu peňazí. Najlepšie je, ak natankujete dostatok paliva ešte pred samotným odchodom, čím sa vyhnete tankovaniu na neznámych čerpacích staniciach.

Autorské právo: vicnt / 123RF Reklamní fotografie

You may also like