Trápi vás nepravidelné krvácanie počas vašich dní? Nechajte si odstrániť polyp krčka maternice

Trápi vás nepravidelné krvácanie počas vašich dní? Nechajte si odstrániť polyp krčka maternice

by spravca

Jedným z dôvodov, pre ktorý môže byť vaše krvácanie nepravidelné môže byť práve polyp krčka maternice. Ide o výrastok sliznice, ktorý je nezhubný, a preto nie je potrebné mať priveľké obavy. Polyp môže objaviť gynekológ počas preventívnej prehliadky alebo si ho môžete nájsť aj vy. Ako pri tomto náleze ďalej postupovať? Prečo sa nie je čoho obávať sa dozviete práve tu.

Odstránenie polypu krčka maternice je zákrok, ktorý trvá pár minút a jeho náročnosť je nízka. Operácia môže prebehnúť aj samostatne, vo väčšine prípadov je ale súčasťou hysteroskopie (endoskopické vyšetrenie dutiny maternice). Počas operácie je pacientka v celkovej anestézii a predtým, ako ide na operáciu by nemala šesť hodín piť ani jesť. Odporúča sa, aby mala pacientka oholené ochlpenie na vonkajších genitáliách a aby dodržiavala potrebnú hygienu v danej oblasti.

Nenáročná operácia

Pred samotnou operáciu je nutné, aby pacientka absolvovala predoperačné vyšetrenia a odber krvi. Tento krátky proces nevyžaduje žiadnu inú špeciálnu prípravu, a tak sa môžete bez obáv zveriť do rúk odborníkov. Nemusíte sa obávať ani počas tehotenstva, zákrok totiž môžu podstúpiť aj ženy v požehnanom stave. Celá oblasť sa riadne vydezinfikuje a následne sa odstráni polyp, ktorý sa odošle na histologické vyšetrenie.

Ako sa po operácii zotaviť?

Operácia nevyžaduje dlhodobé zotavovanie sa, nemusíte dodržiavať špeciálny oddychový režim a ani brať si voľno z práce. Krvné straty bývajú veľmi nízke, no sú malým rizikom. Výsledok z histologického vyšetrenia by ste mali dostať do štrnástich dní. Spoločnosť FRAIS ponúka vo svojich službách túto možnosť a po operácii a pozorovaní môžete ísť spokojne domov. Hojenie môže trvať okolo týždňa, určite by ste sa nemali fyzicky veľmi namáhať a mali by ste dávať na seba pozor. Aspoň tak, ako stále.

You may also like