Úžasná kuchyňa musí mať ešte úžasnejšiu kuchynskú linku

by spravca

Hovorí sa, že srdcom každého domu je kuchyňa. Možno s nami nebudú všetci súhlasiť, jedno sa jej však uprieť nedá. Je centrom emócií, nálad a súdržnosti. Emócií z chutného jedla, ale aj z každodenných radostí a starostí. Jej koncepcia, farby a vybavenie sú preto významné nielen z hľadiska dizajnového a estetického, ale tak trochu aj emočného.Úžasná kuchyňa musí mať ešte úžasnejšiu kuchynskú linku

Základom je kuchynská linka

Príjemné kuchynské prostredie vplýva pozitívne nielen na chuť do jedla, ale tiež na kreativitu a nápaditosť pri varení či stolovaní. A keďže základom každej kuchyne je kuchynská linka, jej výber sa neoplatí podceňovať. Ak sa povie kuchynská linka, mnohí si podvedome predstavia štandardnú zostavu skriniek určitej dĺžky z jedného alebo dvoch druhov materiálu. Možno kedysi to tak aj bolo. Dnešné kuchynské linky sú však ďaleko vzdialené uniformite a jednotvárnosti rokov minulých. Okrem toho, že sú nabité množstvom technických vychytávok a praktických riešení, sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov a povrchov, ktoré ich posúvajú na celkom inú, neporovnateľne vyššiu úroveň. Benefitom súčasnej doby je aj to, že máme možnosť si kuchynskú linku prispôsobiť vlastným potrebám, vkusu a zladiť ju do jedného štýlu so zvyškom domu.

Úžasná kuchyňa musí mať ešte úžasnejšiu kuchynskú linkuRozdiely v kuchynských linkách nie sú len v dekoroch

Už dávno neplatí, že pri výbere kuchynskej linky má rozhodujúce slovo len dekor jej dvierok či korpusov. To, čo v prvom rade vplýva na jej celkovú kvalitu, je kvalita použitých materiálov. Samozrejme, aj tu sú rozdiely v cenách a druhoch povrchových úprav. Avšak na tie skutočne brilantné kuchynské linky budeme bez mihnutia oka hrdí veľa, veľa rokov a ich dizajn nezmetie žiadna prívalová módna vlna. Tak ako je to teda s tými materiálmi? Klasická, bežne dostupná kuchynská linka je vyrobená väčšinou z laminovanej drevotrieskovej dosky, ktorá v rôznych povrchových úpravách (lesklá, matná, štruktúrovaná) môže pôsobiť veľmi prirodzene a elegantne. Medzi drahšie, a zákonite aj kvalitnejšie materiály, patria fóliované MDF dosky alebo špeciálne upravené dosky Perfect Sense. Práve dosky Perfect Sense sú výsledkom celkom novej, inovatívnej povrchovej úpravy materiálov procesom UV lakovania. Výsledkom je trvácnejší a pevnejší povrch, ktorý oveľa dlhšie dokáže odolávať mechanickému pôsobeniu, a pritom si dlhodobo zachováva svoj lesklý efekt.

Úžasná kuchyňa musí mať ešte úžasnejšiu kuchynskú linkuPri návrhu a realizácii našej kuchyne je treba brať do úvahy množstvo aspektov, medzi ktoré nesporne patrí aj výber kvalitnej kuchynskej linky. Už nestačí zamerať sa len na jej dizajnovú stránku. Oveľa dôležitejšie je prispôsobiť jej skladbu potrebám a požiadavkám celej rodiny. Len tak sa stane skutočným srdcom nášho domova.

 

 

You may also like