Vodiči, pozor! Zima je onedlho tu!

by spravca

Zima „klope“ pomaly, ale isto na dvere a veľa vodičov začína premýšľať nad kúpou nových zimných pneu. Pokiaľ sa do tejto skupiny vodičov zaraďujete aj vy, výborne! To značí, že sa k celej tejto veci staviate zodpovedne a záleží vám na tom, aby bola vaša jazda bezpečná, a to i v prípade, že vozovka bude pokrytá snehovou vrstvou či ľadom.

Vlastnosti, ktoré si pri výbere zimných pneu musíme všímať!

Zimné pneumatiky sa vyrábajú za použitia ľadu, na zľadovatených, zasnežených či mokrých vozovkách. Guma je výrazne mäkšia a pružnejšia, čo vyhovuje chladným podmienkam. Vedeli ste, že práve vlastnosti gumy a dezén patria medzi najdôležitejšie kritéria, ktoré by ste si mali všímať pri výbere zimných pneu? Ak si to celé akosi neviete predstaviť, prirovnajme si túto situáciu k nákupu topánok. Tenisky môžete nosiť pokojne aj v horúčavách, no nebolo by predsa lepšie vziať si sandále a v zime radšej zateplené čižmy? Práve pneumatiky Matador sú pre vaše vozidlo niečo ako zateplené čižmy, ktoré potrebujete do zasneženého počasia. Vždy! V opačnom prípade (ak počas zimy ponecháte letné pneumatiky) hrozí vysoká pravdepodobnosť vzniku šmyku, nekomfortnej a nebezpečnej jazdy, a tým pádom i ohrozenia celej premávky.

Nechce sa vám prezúvať? Siahnite po celoročných pneumatikách!

Celoročné pneumatiky sú voľbou pre všetkých tých, ktorí neradi prezúvajú a chcú možno aspoň „niečo málo“ ušetriť. Sú určené najmä pre menej aktívnych vodičov, ktorí v zime nejazdia do vysoko položených hôr, čiže uprednostňujú skôr jazdu na rýchlostných cestách či diaľniciach, ktoré sú pravidelne upravované. Ak chcete zvýšiť bezpečnosť jazdy, a teda ochrániť nielen seba, ale aj zvyšok posádky, ba dokonca ostatných vodičov na ceste, nezabudnite na kvalitné plechové disky, ktoré by mali byť súčasťou aj vašej zimnej výbavy!

 

You may also like