Zatočte so špinavou fasádou! Ako? Ekologickým čistením

Zatočte so špinavou fasádou! Ako? Ekologickým čistením 

by spravca

Starostlivosť o fasádu si vyžaduje rovnakú pozornosť ako starostlivosť o interiér domu. Kým vnútri potrebujeme upratovať raz týždenne, aby sme sa zbavili prachu a nečistôt, čistá fasáda vydrží dlhšie. Čo však v prípade, že sa ocitne v núdzi, schovaná pod rozsiahlym čiernym povlakom? Odpoveď je jasná – ekologické čistenie fasády.

Čím sa líši ekologické čistenie fasád od tradičného? 

Je to jednoduché – nezaťažuje životné prostredie. Tradičné čistenie fasád využíva chemikálie, ktoré prenikajú do okolia domu či bytovky, no aj vzduchom do interiéru. A keďže fasáda pokrýva minimálne štyri steny domu alebo bytovky, jej dôkladné vyčistenie môže zanechať na prírode neblahé následky.

Pred ekologickým čistením fasády – Bombafasada.sk

Pred ekologickým čistením fasády – Bombafasada.sk

Aká je cesta? 

Alternatívou ku klasickému čisteniu fasád je ekologické čistenie fasád. To v súčasnosti ponúka na Slovensku iba jedna spoločnosť – Bomba Fasáda. V snahe chrániť životné prostredie aj zdravie svojich zákazníkov vyvinula 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý úspešne odstráni plesne, riasy, machy, lišajníky, prach aj peľ z fasády. Zároveň ju aj zakonzervuje. Tým eliminuje potrebu využiť penetračný náter a aj ďalšie chemické zložky.

Ekologické čistenie fasád má aj druhú tvár 

Bomba Fasáda neskončila pri roztoku. Rozhodla sa, že prinesie ďalšiu revolúciu a vysokotlakové čističe vymenila za valčeky a štetce. Prečo? Vysvetlení je niekoľko. Po prvé, vysokotlakové čistenie spotrebúva obrovské množstvo vody. Tá spoločne s chemikáliami steká do okolia vášho domu alebo bytovky s škodí zeleni. Ak je vody priveľa, môže dokonca narušiť základy.

Po druhé, spomínané množstvo vody prináša so sebou skryté náklady, ktoré nie sú v cene čistenia fasády zahrnuté. Podobne je to aj s energiami, keďže vysokotlakový čistič je napájaný z vášho vlastného zdroja energie.

Po ekologickom čistení fasády - Bombafasada.sk

Po ekologickom čistení fasády – Bombafasada.sk

A po tretie, sila vysokotlakového čističa môže jednoducho poškodiť povrch fasády. Ak sa na nej objavia trhliny, dostane sa do nej voda, v ktorej sa škodlivým organizmom darí. Navyše, ak v zime zamrzne, rozpína sa a trhlinu zväčšuje, čím prináša potrebu fasádu opraviť.

Nečakajte s čistením fasády 

Záujem o ekologické čistenie fasád je každým rokom vyšší. Nečakajte, objednajte si bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku, a tešte sa na čistú fasádu už dnes.

 

You may also like