Ako efektívne odpudiť vtákov? Je to jednoduché!

by spravca

Vtáky sú prekrásne stvorenia, bez ktorých by život nemohol fungovať. Niektorí z nás ich milujú natoľko, že na záhrade či balkóne stavajú kŕmidlá či prístrešky, kde im zanechávajú potravu. Žiaľ, iní ich môžu považovať za otravné, najmä vtedy, ak si stavajú hniezda na oknách bytoviek či striech rodinných domov. Dokonca, holuby môžu byť nepríjemné aj vtedy, ak ste sa rozhodli zorganizovať záhradnú párty, ktorej súčasť je jedlo i pitie. Našťastie, dá sa bojovať aj proti vtákom, ktoré sú síce neškodné, no niekedy vedia skomplikovať život nejednému z nás.

Vizuálne odpudzovače

Vizuálne odpudzovače patria medzi najpoužívanejšie a najjednoduchšie spôsoby, ako udržať vtákov ďaleko od domova, plodín i hospodárskych zvierat. Výhodou je, že vtáky sa budú s vysokou pravdepodobnosťou báť vizuálnej zmeny v danej oblasti, čo je jasný signál toho, že bližšie k cieľu sa už nepriblížia.

Ultrazvukové odpudzovače

Plašič vtákov môže byť aj ultrazvukový, čo znamená, že prístroj účinne odpudzuje vtákov z vonkajších priestorov. Fungovanie je pomerne jednoduché – prístroj využíva vysokú citlivosť sluchu vtákov a vysiela pre ne nepríjemné ultrazvukové signály s premenným kmitočtom a intenzitou. Ak máte domáce zvieratá, nemajte obavy. Odpudzovač vtákov vášmu domácemu zvieratku neublíži, maximálne sa bude priestoru vyhýbať.

Na čo všetko sa dá vizuálny odpudzovač použiť?

Plašiče vtákov, ktoré generujú špecifické ultrazvukové signály, sú určené predovšetkým na plašenie holubov, škorcov, vrabcov, drozdov, havranov a vrán. Výhodou je, že aj napriek využitiu vo vonkajšom prostredí, prístroj nepôsobí na človeka rušivo. Samozrejme, plašič vtákov nezabíja ani žiadnym spôsobom neohrozuje ich život! Vymedzuje len priestor, v ktorom by sa mali zdržiavať, aby nenarušili vašu komfortnú zónu.

 

You may also like